İOS 12 çalıştıran bir iPhone'da WiFi ile LTE / Mobil Veri sorunu nasıl giderilir

İOS 12 Beta 2’nin gelişinden bu yana, birçok kullanıcı , birkaç dakika WiFi’ye bağlandıktan sonra Mobil Verinin çalışmadığı belirli bir sorundan şikayetçi oldu. Sorun iOS 12 Beta 1’de yoktu, ancak Beta 2 ve Beta 3 sürümlerinin her ikisinde de iPhone’da hücresel veri sorunları var.

Etkilenen cihazlar için LTE, WiFi Kapalı olduğunda ve yeniden başlatmadan bu yana kullanılmadığında iyi çalışır. Ancak LTE, cihaz birkaç dakikalığına WiFi’ye bağlandığında ve ardından Mobil Veriye geri döndüğünde çalışmayı durdurur.

Kısacası, Mobil Veri, bazı cihazlarda bir WiFi ağına birkaç dakika bağlandıktan sonra iOS 12’de çalışmaz. LTE, durum çubuğunda gösterilecek, ancak internet çalışmayacaktır.

Henüz iOS 12 çalıştıran iPhone cihazlarımızın hiçbirinde bu sorunla karşılaşmadık. Ancak, iOS 12’yi yükledikten sonra iPhone’unuzda bu garip şey varsa, deneyebileceğiniz bazı düzeltmeler aşağıdadır.

Uçak modunu Aç / Kapat

Uçak modunu Açmak ve Kapatmak, hücresel ağ bağlantısını sıfırlamanın en hızlı yoludur. Ayrıca iPhone’unuzdaki LTE sorunlarını çözmenin harika bir yoludur.

  1. Ayarlar’ı açın.
  2. Uçak Modunu Açın.
  3. 10-15 saniye bekleyin ve ardından Uçak Modunu Kapatın.

Şimdi, telefonun hücresel şebekeye bağlanmasına izin vermek için birkaç saniye bekleyin. Bağlandıktan sonra, internetin artık Mobil Veriler üzerinde çalışıp çalışmadığını görmek için Safari’de bir web sayfası açmayı deneyin.

İPhone’unuzu yeniden başlatın

Uçak Modunu Açmak ve Kapatmak yardımcı olmadıysa, sorunu gidermek için iPhone’unuzu yeniden başlatmanız gerekir. Ancak, WiFi’ye bağlanırsanız, iPhone’unuzdaki Mobil Veri bağlantısını tekrar kesecektir. Ve yeniden başlatmak zorundasın. Bu bir döngü.

Yukarıdaki düzeltmelerin, iOS 12 çalıştıran iPhone’unuzda Mobil Verileri yeniden çalıştırmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Teşekkürler !

İlginizi Çekebilir!

İOS 11 çalıştıran bir iPhone’da özel zil sesleri nasıl ayarlanır

Apple’ın iPhone’u bazı iyi zil sesleri önceden yüklenmiş olarak gelir. Varsayılan zil sesi (Açılış) ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir