İOS 11 çalıştıran bir iPhone’da özel zil sesleri nasıl ayarlanır

Apple’ın iPhone’u bazı iyi zil sesleri önceden yüklenmiş olarak gelir. Varsayılan zil sesi (Açılış) ve biraz karışık çeşidi (Yansıma) harika ses çıkarır, ancak kendi şarkınızın veya melodinizin telefonunuzda zil sesi olarak ayarlanması farklı bir zevktir.

İndirilen bir üçüncü taraf melodisini bir Android cihazda zil sesi olarak ayarlamak oldukça kolay olsa da iPhone’larda bunu yapmak tam tersidir. Bir .mp3 dosyasını bir iPhone’da zil sesi olarak ayarlamak istiyorsanız, önce dosyayı .m4r biçimine dönüştürmeniz ve ardından bilgisayarınızdan iTunes’u kullanarak iPhone’unuza aktarmanız gerekir.

İPhone’unuzda bir .mp3 dosyasını zil sesi olarak ayarlama

  1. M4ronline aracını bilgisayarınızdaki bir web tarayıcısında açın.
  2. Gözat düğmesine tıklayın »zil sesi olarak ayarlamak istediğiniz .mp3 dosyasını seçin» ve ardından Dosya Yükle düğmesine basın.
    └ Not: .mp3 dosyasının 40 saniyeden uzun olmadığından emin olun, aksi takdirde iTunes dosyayı iPhone’unuza zil sesi olarak aktarmanıza izin vermez.
  3. Dosyayı yükledikten sonra, mp3 dosyanızı m4r’ye dönüştürmek için m4ronline aracına birkaç saniye verin. Tamamlandığında , aynı sayfada bir Dosya İndir bağlantısı alacaksınız (aşağıdaki resme bakın), dönüştürülmüş .m4r dosyasını indirmek için bu bağlantıya tıklayın.
  4. İPhone’unuzu bir USB kablosuyla bilgisayara bağlayın ve iTunes’u açın.
  5. İPhone’unuzu iTunes’da Aygıtlar bölümünde bulun ve Zil Sesleri’ne tıklayın.
  6. Şimdi, yukarıdaki 3. adımda indirdiğimiz .m4r dosyasını iTunes’daki Tonlar bölümünün (boş satırlarla) içine sürükleyip bırakın.
  7. Zil sesi başarıyla iPhone’unuza aktarıldıktan sonra bilgisayardan bağlantısını kesin.
  8. Şimdi iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın »Sesler ve Dokunuşlar’ı seçin» Zil Sesleri’ni seçin ve burada özel zil sesini görmelisiniz. Telefonunuzun zil sesi olarak ayarlamak için seçin.

Bu kadar.

İlginizi Çekebilir!

iPhone 7 iOS 12 güncellemesi: Çıkış tarihi ve söylentiler

Apple, 4 Haziran’da gerçekleştirilecek ve 8 Haziran’a kadar sürecek olan WWDC 2018’de iOS 12 güncellemesini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir