İPhone X'te yaygın Memoji sorunları nasıl giderilir

Apple, iOS 12 ile Memoji adı verilen yeni bir tür 3B yüz izleme emojisini tanıttı. Kullanıcıların, kişiselleştirilmiş sevimli ifadeli yüzler oluşturup iMessage aracılığıyla göndermeleri için kendilerine ait animasyonlu bir 3D yüz oluşturmalarına olanak tanır.

Kullanıcılar, iOS 12'de Memoji ve Animoji'yi gerçek dünya ortamına bile getirebilir. Ancak, herhangi bir nedenle iPhone X'inizde Memoji beklendiği gibi çalışmıyorsa, bazı yaygın Memoji sorunları için bazı olası düzeltmeleri burada bulabilirsiniz:

İMessage'da Memoji gönderilemiyor

İMessages altındaki kamera seçenekleriyle çekilen Memoji anlık görüntülerini gönderemiyorsanız, bu sorunu çözmek için aşağıdakileri yapmayı deneyin.

Ayarlar »Genel» Erişilebilirlik »Konuşma» seçeneğine gidin ve Ekranı Seslendir'i kapatın.

Memoji, Kafa Hareketlerini ve Yüz İfadelerini takip etmez

Animoji gibi Memoji, baş hareketlerinizi ve yüz ifadelerinizi takip etmek için iPhone X'teki TrueDepth kamerayı kullanır. Doğru şekilde kullandığınızdan emin olmak için aşağıdaki ipuçlarını izleyin:

Memoji zaman zaman takılıyor veya donuyor

Memoji kayıt yapmaya çalışırken tekler veya donarsa, bu büyük olasılıkla kamerayı olması gerekenden daha yakın tuttuğunuz veya yüzünüzde yeterince ışık bulunmadığından kaynaklanmaktadır.

İPhone'unuzda Memoji kullanırken yukarıda paylaşılan ipuçlarıyla çözülmeyen bir sorununuz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

İlginizi Çekebilir!

HomePod 11.4 güncellemesini yükledikten sonra çalışmıyor (ses yok)

Apple dün, HomePod ve tvOS 11.4 güncellemelerinin yanı sıra iOS 11.4 güncellemesini yayınladı. İOS 11.4'ün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir