İPhone 11 ve 11 Pro'da geniş açılı fotoğraflar nasıl çekilir

Yeni iPhone 11 ve iPhone 11 Pro’nun en büyük satış noktalarından biri, 120 derecelik görüş alanıyla ultra geniş fotoğraflar çekebilme yeteneği.

Bu, hem iPhone 11 hem de 11 Pro’nun arkasına 12 MP ultra geniş lens eklenmesiyle mümkün hale geldi. İPhone 11 Pro’daki üçüncü lens, daha iyi portreler çekmeye yardımcı olan bir telefoto lenstir. Geniş açılı fotoğraflar söz konusu olduğunda, her iki cihaz da eşit derecede iyi geniş fotoğraflar çekiyor.

İPhone 11’de geniş bir fotoğraf çekmek için, Kamera uygulamasını açın, Fotoğraf modunda olduğundan emin olun ve ardından vizörün altındaki 1x simgesine dokunun. Yeni iPhone’larda ultra geniş açı olan 0,5x görünüme geçecek.

İPhone 11 ve 11 Pro’da ultra geniş fotoğraflar çekmek için 0,5x uzaklaştırmayı kullanın

iPhone 11 Pro kullanıcıları, cihazda bir telefoto lense sahip olduğu için 0.5x ultra geniş seçeneğine manuel olarak dokunmak zorunda kalabilir ve 1x yakınlaştırma simgesine dokunduğunuzda, 2x yakınlaştırma veya 0.5x uzaklaştırma seçeneği sunar.

Fotoğrafın ne kadar geniş olmasını istediğinizi hassas bir şekilde kontrol etmek için yakınlaştırma tekerleğini almak için 1x simgesine de dokunup basılı tutabilirsiniz.

Hassas kontrol için iPhone 11 Pro kamera yakınlaştırma tekerleği

Geniş bir selfie çekmek

İPhone 11 ve 11 Pro’nun önündeki TrueDepth kamera, aynı zamanda geniş özçekimler yapabilen 12 MP geniş açılı bir kameradır. Arkadaki ultra geniş kamera kadar geniş değil, ancak herkesi bir grup özçekimine dahil etmek için yeterli.

İPhone 11’de geniş açılı bir selfie çekmek için telefonu yatay modda (yatay olarak) tutun, otomatik olarak geniş açılı görünüme geçecektir.

İPhone 11’de geniş açılı selfie çekme

Hem iPhone 11 hem de iPhone 11 Pro, arkada aynı ultra geniş açılı kameraya ve ön tarafta geniş açılı kameraya sahip. Her iki cihaz da eşit derecede etkileyici geniş fotoğraflar çekiyor.

Check Also

Dinamik Ada Afişi Yerine iPhone 14 Pro’da Gelen Aramalar İçin Tam Ekran Nasıl Alınır

Aramaları küçük bir başlıkta almaktan hoşlanmıyorsanız, bunun yerine tam ekran aramaları tercih edin. İnsanlar Apple’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.