İOS 12'de "Face ID Kullanılamıyor" hatası nasıl düzeltilir

İPhone ve iPad cihazları için iOS 12 güncellemesi oldukça hızlı ve kararlı. Bununla birlikte, birçok iPhone X kullanıcısı, cihazlarına iOS 12 yükledikten sonra Face ID’yi kullanmakta sorun yaşıyor. Face ID’yi kurmaya çalışırken, cihaz sürekli “Yüz Kimliği Kullanılamıyor” hatası veriyor.

Sorun yine de yaygın değil. İOS 12’de yalnızca birkaç kullanıcının Face ID sorunu var. Şu ana kadar tüm sürümler boyunca iPhone X’imizde iOS 12 çalışıyor, ancak cihazımızda Face ID’yi kullanırken hiç sorun yaşamadık.

Her neyse, iPhone X’inizde benzer sorunlar yaşıyorsanız, Face ID ayarlarını sıfırlamak bir çözümdür. Ancak sıfırlama işlemi sorunu çözmezse, Face ID’yi tekrar kurmaya çalıştığınızda cihazınızda “Face ID Kullanılamıyor” hatası alabilirsiniz. Ve ne yazık ki, iPhone X’inizin fabrika ayarlarına sıfırlanması, Face ID’yi düzeltmek için tek çözümdür.

İPhone X’i sıfırlayarak iOS 12’de “Yüz Kimliği Kullanılamıyor” hatasını düzeltin

  1. İPhone’unuzu iTunes veya iCloud aracılığıyla yedeklediğinizden emin olun.
  2. Ayarlar »Genel» Sıfırla seçeneğine gidin.
  3. Tüm İçeriği ve Ayarları Sil’i seçin.
  4. İCloud’u etkinleştirdiyseniz, belgeler ve veriler iCloud’a yüklenmemişse Yüklemeyi Bitir Sonra Silin için bir açılır pencere görürsünüz. Onu seçin.
  5. (İstenirse) ekleyin Şifre kodu ve Sınırlamalar Şifre Kodunu giriniz.
  6. Son olarak, sıfırlamak için iPhone’u Sil’e dokunun.

İPhone X’inizi sıfırladıktan sonra, fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce aldığınız iCloud veya iTunes yedeklemesinden geri yükleyin.

İlginizi Çekebilir!

İOS 11.4 beta 5 güncellemesi nasıl indirilir

Apple şimdi iOS 11.4 beta 5 güncellemesini geliştiricilere yayınladı. Güncelleme, geçen hafta beta 4'ün yayınlanmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir