Windows 11 24H2 Eksik Giriş: PCAWallpaperAppDetect Hatası nasıl düzeltilir

Windows 11 bilgisayarınızda bu hatayı çözmek için kolay bir çözüm yolu var.

Microsoft yakın zamanda birçok kullanıcıyı heyecanlandıran bir sürüm önizlemesinde Windows 11, sürüm 24H2’yi yayınladı. Ancak, Windows 11 24H2’ye güncelledikten sonra birçok kullanıcı, “C:WINDOWSsystem32PcaSvc.dll’de hata. Eksik giriş: PcaWallpaperAppDetect” mesajıyla bir Pcasvc.dll hata iletişim kutusu açılır penceresiyle karşılaşıyor.

Microsoft bu hatayı resmen kabul etmiş ve bir düzeltme üzerinde çalışıyor olsa da, hatanın üçüncü taraf duvar kağıdı uygulamalarının kullanımından kaynaklandığı anlaşılıyor. Şu anda basit bir geçici çözüm kullanarak sorunu çözebilirsiniz. Bu, görev zamanlayıcısına gidip ilgili görevi silmeyi içerir.

Güncellemeleri kontrol et

Bu hatayla karşılaştığınız zamanda Microsoft’un bu hata için bir düzeltme yayınlamış olması mümkündür. Bu nedenle, düzeltmek için yapmanız gereken ilk şey güncellemeleri kontrol etmektir.

  1. Bilgisayarınızda Ayarlar uygulamasını ( Windows+ ) açın.I
  2. Daha sonra sol menüden ‘Windows Update’e gidin.
  1. ‘Güncellemeleri Kontrol Et’ butonuna tıklayın.
    1. Herhangi bir güncellemeyi indirin ve kurun.

PcaWallpaperAppDetect Görevini Sil

Şimdi, sorunu çözen bir güncelleme henüz yoksa, bu geçici çözümü denemelisiniz.

  1. Görev çubuğundaki arama seçeneğine gidin, ‘Görev Zamanlayıcı’ yazın ve arama sonuçlarından açın.
  1. Sol bölmedeki ‘Görev Zamanlayıcı Kütüphanesi’ seçeneğinin önündeki oka tıklayarak genişletin.
  1. MicrosoftDaha sonra > Windows> adresine gidin Application Experience.
  1. Application Experience klasörünün içerikleri orta bölmede göründüğünde, listeden ‘PcaWallpaperAppDetect’ görevine gidin. Üzerine sağ tıklayın ve menüden ‘Sil’i seçin.
  1. Onaylama iletişim kutusunda ‘Evet’e tıklayın.

Bu, Microsoft resmi olarak 24H2’den itibaren bu hatayı kaldıracak bir güncelleme yayınlayana kadar Windows 11 PC’nizdeki ‘Eksik Giriş: PCAWallpaperAppDetect’ hatasını düzeltmelidir.

Microsoft şu anda Windows 11 24H2 güncelleştirmesini bir sürüm önizlemesinde yayınlıyor. Güncelleştirmeyi alan kullanıcıların çoğu bu runDLL hatasıyla karşılaşıyor. Neyse ki, resmi bir düzeltme olmasa bile, yukarıdaki geçici çözümü kullanarak bilgisayarınızda bu hatayı çözmek kolaydır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top