iPhone Kameranızda Zamanlayıcı Nasıl Ayarlanır

Hiç bir grup fotoğrafında yer almak istediniz mi ama sonunda fotoğrafı çeken siz oldunuz mu? Ya da belki uzaktan bir selfie çekmeye çalıştınız ancak deklanşör düğmesine ulaşamadınız mı? Öyleyse, iPhone’unuzun yerleşik kamera zamanlayıcısının bu sorunları çözmek için tasarlanmış bir özellik olduğunu bilmek sizi memnun edecektir. Fotoğrafçılık oyununuzu geliştirmek için bu kullanışlı aracı nasıl kullanabileceğinizi inceleyelim.

iPhone Kamerada Zamanlayıcı Ayarlama

iPhone kamerasındaki Zamanlayıcı işlevi, fotoğraf çekilmeden önce bir geri sayım ayarlamanıza olanak tanıyarak poz vermeniz, çevrenizi ayarlamanız veya yalnızca deklanşöre basmadan önceki anın tadını çıkarmanız için yeterli zamanı sağlar.

  1. Kamera Uygulamasını açın. iPhone’unuzun kilidini açın ve Kamera uygulamasını başlatın. Kamera uygulamasını ana ekranınızda veya kilit ekranını sola kaydırarak bulabilirsiniz.
  2. iPhone’unuzu konumlandırın. iPhone’unuzu fotoğrafı çekmek istediğiniz yere konumlandırarak çekiminizi ayarlayın. Bir telefon standıyla destekleyebilir veya sabit bir nesneye yaslayabilirsiniz.
  3. Zamanlayıcı Ayarlarına erişin. Ek ayarları ortaya çıkarmak için kamera arayüzünde ekranın üst kısmındaki yukarı bakan oka dokunun. Simgeleri sola sürükleyin ve genellikle bir saate benzeyen ‘Zamanlayıcı’ simgesini arayın.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir