iPhone Kameranızda Zamanlayıcı Nasıl Ayarlanır

iPhone'unuzun kamerası için bir zamanlayıcı ayarlamaya ilişkin takip edilmesi kolay talimatlar, hiçbir anı kaçırmamanızı sağlar. Grup fotoğrafları ve çarpıcı selfie'ler için mükemmeldir.

Hiç bir grup fotoğrafında yer almak istediniz mi ama sonunda fotoğrafı çeken siz oldunuz mu? Ya da belki uzaktan bir selfie çekmeye çalıştınız ancak deklanşör düğmesine ulaşamadınız mı? Öyleyse, iPhone’unuzun yerleşik kamera zamanlayıcısının bu sorunları çözmek için tasarlanmış bir özellik olduğunu bilmek sizi memnun edecektir. Fotoğrafçılık oyununuzu geliştirmek için bu kullanışlı aracı nasıl kullanabileceğinizi inceleyelim.

iPhone Kamerada Zamanlayıcı Ayarlama

iPhone kamerasındaki Zamanlayıcı işlevi, fotoğraf çekilmeden önce bir geri sayım ayarlamanıza olanak tanıyarak poz vermeniz, çevrenizi ayarlamanız veya yalnızca deklanşöre basmadan önceki anın tadını çıkarmanız için yeterli zamanı sağlar.

  1. Kamera Uygulamasını açın. iPhone’unuzun kilidini açın ve Kamera uygulamasını başlatın. Kamera uygulamasını ana ekranınızda veya kilit ekranını sola kaydırarak bulabilirsiniz.
  2. iPhone’unuzu konumlandırın. iPhone’unuzu fotoğrafı çekmek istediğiniz yere konumlandırarak çekiminizi ayarlayın. Bir telefon standıyla destekleyebilir veya sabit bir nesneye yaslayabilirsiniz.
  3. Zamanlayıcı Ayarlarına erişin. Ek ayarları ortaya çıkarmak için kamera arayüzünde ekranın üst kısmındaki yukarı bakan oka dokunun. Simgeleri sola sürükleyin ve genellikle bir saate benzeyen ‘Zamanlayıcı’ simgesini arayın.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top