Instagram’da Birinin Sesini Kapatma veya Açma

Bu kişiyi ya resmi bir çevrede tanıdığınıza ya da bir noktada gerçekten sevdiğiniz bir sayfaya sahip olduğuna dair karşılıklı bilginiz dışında birini takip ettiniz. Ancak, bir süre sonra, gönderileri ve hikayeleri sizi uçurumdan uzaklaştırmaya başlıyor ve onların gönderilerini gerçekten onlar hakkında bilgilendirilmek bir yana, Insta beslemenizde görmek istemiyorsunuz. İyi o zaman. Bu kişiyi / sayfayı […]

Bu kişiyi ya resmi bir çevrede tanıdığınıza ya da bir noktada gerçekten sevdiğiniz bir sayfaya sahip olduğuna dair karşılıklı bilginiz dışında birini takip ettiniz.

Ancak, bir süre sonra, gönderileri ve hikayeleri sizi uçurumdan uzaklaştırmaya başlıyor ve onların gönderilerini gerçekten onlar hakkında bilgilendirilmek bir yana, Insta beslemenizde görmek istemiyorsunuz. İyi o zaman. Bu kişiyi / sayfayı sessize alma zamanı.

Instagram’da Bir Kişiyi Gönderisi Üzerinden Susturma

Kişinin gönderisini yeni gördüyseniz ve bir daha asla görmek istemediğinize karar verdiyseniz, bu kişinin / sayfanın Instagram gönderisinin sağ üst köşesindeki üç noktalı simgeye dokunun.

Ekranın ortasında görünen açılır pencerede, ‘Sessiz’ yazan seçeneğe dokunun.

Artık sadece gönderileri mi yoksa hikayelerini de sessize almak isteyip istemediğinize karar verebileceğiniz bir onay istemi alacaksınız. İkisi arasındaki seçeneğinize dokunun.

Artık gönderilerine bakmak veya Instagram akışınızda hikayelerini görmek için endişelenmenize gerek yok!

Instagram Profili Üzerinden Bir Kişinin Sesini Kapatma

İlk olarak, Instagram tutamacınızda ‘Ara’ya basın.

Kişi / sayfanın adını ‘Ara’ çubuğuna yazın.

Aranan kişinin / sayfanın profil sayfasında, açıklamanın altına gidin. ‘Takip ediliyor’ yazan bir düğme bulacaksınız. Ona dokunun.

‘Aşağıdaki’ düğmesi, sayfanın yalnızca yarısına kadar sürüklenen bir menü kutusu açar. Bu menü kutusunda, ‘Sessiz’ seçeneğine dokunun.

‘Sessiz’ menü çubuğunda, her biri geçişli iki seçenek bulunur; “Gönderiler” ve “Hikayeler”. İstediğiniz seçenek için maviye dönmek için geçiş düğmesine basın. Hem gönderilerin hem de hikayelerin sessize alınmasını istiyorsanız, üzerlerine dokunarak her iki geçişi de itin.

Susturduğunuz kişi veya sayfalar, onları sessize aldığınızı bilmez (aksi takdirde kaotik olur, çok fazla bildirim uçar). Bu nedenle, belirli sayfalara veya belirli insanlara sessizce bakmaktan kaçınmak istiyorsanız oldukça güvenlidir.

Instagram’da Birinin Sesi Nasıl Açılır

Artık sessize alma sürecini okuduğunuza göre, sessize alma temelde tam tersidir, ancak bir de kısayol var.

Çok fazla kişinin sesini kapattıysanız ve listeyi gözden geçirmek ve birkaçının sesini açmak istiyorsanız, tüm sessiz takipçilerinizin kullanışlı bir listesine erişebilirsiniz. Nasıl yapacağınız burada.

Profil sayfanızı Instagram tutamacınızda açın.

Şimdi, profil sayfanızın en sağ üst köşesindeki hamburger simgesine (üç yatay çizgi) dokunun.

Kayan kenar çubuğunda, kenar çubuğunun altındaki ‘Ayarlar’ seçeneğine dokunun.

Şimdi “Ayarlar” sayfası açılacaktır. ‘Gizlilik’ seçeneğine dokunun.

Gizlilik ayarları sayfasının alt yarısına bakın. ‘Sessiz hesaplar’ yazan bir seçenek bulacaksınız. Onu seçin.

Artık sessize aldığınız tüm kişileri / sayfaları görebileceksiniz. Listede ilerleyin ve sessize almak istediklerinize dokunun.

Sessiz hesaplardan herhangi birini seçtiğinizde, Instagram profillerine yönlendirilir. Burada, ‘Takip Etme düğmesine’ dokunun.

Ardından, açılır pencerede ‘Sessiz’e dokunun. Sessiz seçeneklerin bir göstergesini bu düğmenin kendisinde görebilirsiniz.

Dokunarak her ikisini veya sessiz seçeneklerden birini griye çevirdiğinizden emin olun.

Birkaç kişinin sesini kapattıysanız ve kimin sesini açmak istediğinizi biliyorsanız, arama çubuğuna adlarını yazın ve yukarıdakiyle aynı yöntemi izleyin.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top