İOS 16’da iPhone Ana Ekranından Arama Düğmesi Nasıl Gösterilir veya Kaldırılır

  iOS 16’nın ana ekranındaki yeni arama düğmesini beğenmediniz mi? Ayarlar uygulamasına giderek kaldırın ve eski görünümü geri alın. Spotlight araması, iPhone kullanıcılarının favorisi. Fotoğraflar, Ayarlar, Mesajlar, Uygulamalar, Belgeler ve hatta web aramalarını bir saniyeden daha kısa sürede aramasına izin vererek kullanıcıya büyük kolaylık sağlar. Siri önerileriyle kullanıcılar ayrıca haberler, hisse senedi fiyatları, spor skorları, […]

 

iOS 16’nın ana ekranındaki yeni arama düğmesini beğenmediniz mi? Ayarlar uygulamasına giderek kaldırın ve eski görünümü geri alın.

Spotlight araması, iPhone kullanıcılarının favorisi. Fotoğraflar, Ayarlar, Mesajlar, Uygulamalar, Belgeler ve hatta web aramalarını bir saniyeden daha kısa sürede aramasına izin vererek kullanıcıya büyük kolaylık sağlar. Siri önerileriyle kullanıcılar ayrıca haberler, hisse senedi fiyatları, spor skorları, hava koşulları ve daha fazlası gibi bilgilere Spotlight Search’ten erişebilir.

Spotlight Search’e erişmek her zaman oldukça sezgisel olmuştur. Tek yapmanız gereken, erişmek için ekranı aşağı kaydırmak. Ancak özelliği iOS 16’da erişimi daha da kolaylaştırmak için Apple, iPhone’unuzun ana ekranında bir arama düğmesi uyguladı.

Bu, doğrudan bir düğmenin olmaması nedeniyle Spotlight Search’e şu ana kadar erişmeyi biraz zor bulan kullanıcılar için harika bir eklenti. Bununla birlikte, herkes bu değişiklikten heyecan duymuyor ve birçoğu ona eski basit yoldan erişmeyi tercih ediyor. Ayrıca yeni arama düğmesini biraz gereksiz bulursanız, yalnızca birkaç dokunuşla hızlıca kaldırabilirsiniz.

İlk olarak, ana ekrandan veya cihazınızın uygulama kitaplığından Ayarlar uygulamasına gidin.

Ardından, Ayarlar ekranından, listeden ‘Ana ekran’ kutucuğunu bulun ve dokunun.

Ana Ekran ayarlarından, ‘Ara’ bölümünün altında bulunan ‘Gündem Işığını Göster’ seçeneğini bulun ve ‘Kapalı’ konuma getirmek için yanındaki geçiş anahtarına dokunun.

Ve bu kadar. Arama düğmesi artık ana ekranınızı bozmayacak. Gelecekte tekrar etkinleştirmek isterseniz, geçişi açmanız yeterlidir; gitmeniz iyi olur.

İOS 16’da arama düğmesini devre dışı bırakmak, olabildiğince basit bir yelkendir. Ara düğmesini devre dışı bıraksanız da devre dışı bırakmasanız da, Spotlight Search’e ekranınızı aşağı kaydırarak erişilebilir. Ancak arama düğmesini bir kez devre dışı bıraktığınızda, aşağı kaydırmak ona erişmenin tek yoludur.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top