iOS 12 Pil Ömrü İncelemesi: Tüm gün sürer

Performans odaklı bir güncelleme olan iOS 12, iPhone ve iPad’inizin pil ömrünü uzatır. İlk beta sürümünden bu yana iPhone X, iPhone 6 ve iPad 9.7 (2018) üzerinde iOS 12 çalıştırıyoruz ve işte iOS 12 pil ömrü incelememiz.

iOS 12 birçok değişiklikle birlikte gelir ve en iyilerinden biri tamamen yenilenmiş Pil kullanım istatistikleri ekranıdır. Artık cihazınızda Son 24 Saat ve Son 10 Gün için pil kullanımının grafik sunumunu görebilirsiniz.

iOS 12’de iPhone X Pil Kullanım İstatistikleri

Kullanım süresi istatistikleri, Ekran Açık Kullanım ve Ekran Kapalı Kullanım olmak üzere iki kategoride tanımlanır. Son 24 Saatin istatistiklerini görüntülerken, pil kullanımını saat bazında görüntüleyebilirsiniz. Günün belirli bir saatinde pil kullanımını görüntülemek için belirli bir saat için çubuk grafiğe dokunabilirsiniz. Ayrıca, pil kullanımı belirli bir zaman aralığı için uygulama başına da kontrol edilebilir.

Son 10 Gün kullanım istatistiklerine gelince, iOS 12, son dokuz günün her günü için bir gün boyunca kullanılan pil yüzdesini gösterir. Bu inanılmaz. İOS 12’de bir gün boyunca tam olarak ne kadar pil tükettiğinizi kontrol edebilirsiniz.

OKUYUN: iOS 12 Pil Boşaltma Sorunları Nasıl Giderilir

Hepsi yenilenmiş iOS 12 pil istatistikleri ekranıyla ilgiliydi. Şimdi noktaya gelelim, iOS 12 pil ömrü ne kadar iyi?

İOS 12 Pil Ömrü ne kadar iyi?

Şimdiye kadar iOS 12’deki pil ömrü, iOS 11.4.1 güncellemesinde gördüklerimize benzerdi. Aşağıda, iPhone X’imizde son 36 saatte çalışan iOS 12’nin Pil kullanım istatistikleri bulunmaktadır. Bu süre arasında, cihaz Ort. İle toplam 8 saat 30 dakika kullanılmıştır. 8 saat Ekran Açık kullanımı ve 30 dakikalık Ekran Kapalı Kullanımı.

Cihaz , 8 saatlik Ekran Kullanımda ve 30 dakikalık Kullanım Ekranı için toplam pilin% 83’ünü tüketti. Etkileyici, değil mi? Bu tür bir pil yedeğiyle, telefonun pilini şarj etmek zorunda kalmadan gün boyu rahatlıkla çalışabiliyorum.

İPhone veya iPad’inizde iOS 12 çalıştırıyorsanız, aşağıdaki yorumlar bölümünde iOS cihazlarınızda aldığınız pil ömrünü bize bildirin.

İlginizi Çekebilir!

İOS 11.4 beta 5 güncellemesi nasıl indirilir

Apple şimdi iOS 11.4 beta 5 güncellemesini geliştiricilere yayınladı. Güncelleme, geçen hafta beta 4'ün yayınlanmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir