iOS 11.4 sorunları: İpuçları ve düzeltmeler

Bu haftanın başlarında yayınlanan iOS 11.4 güncellemesi, çoğu iPhone ve iPad kullanıcısı için harika çalışıyor. Güncelleme; iCloud’daki Mesajlar, AirPlay 2 ve genel performans ve pil ömrü iyileştirmeleri gibi birkaç yeni numara içeriyor. Ancak bazı kullanıcılar için iOS 11.4 deneyimi, amacının tam tersidir.

Bir iOS 11.4 pil ömrü incelemesi yaptık ve harika oldu. Hem iPhone X hem de iPhone 6 cihazlarımız, iOS 11.4 güncellemesinden sonra mükemmel pil ömrü ve performans iyileştirmeleri bildirdi. Bununla birlikte, iOS güncellemelerinin kitlelere sunulduğunda genellikle farklı performans göstermesi şaşırtıcı değildir.

İOS 11.4, iOS cihazlarımızda harika çalışıyor, ancak bazı kullanıcılar en son iOS güncellemesini yükledikten sonra yavaş iPhone’lardan ve perişan pil ömründen şikayet ediyor. Gelin bu kullanıcıların ios 11.4 sorunlarına bir göz atalım.

İOS 11.4’ü yükledikten sonra iPhone’u yavaşlatın

İOS 11.4, iOS cihazlarının performansını iyileştirmeyi amaçlasa da, bazı iPhone kullanıcıları için bunun tam tersini yapıyor.

Telefonu otomatik olarak iOS 11.4’e güncellenen bir iPhone 7 Plus kullanıcısı, güncellemenin iPhone’unu yavaşlattığını iddia ediyor. Ayrıca, performans düşüşünün, iPhone 7 Plus’ın artık bir iPhone 6 Plus ile birlikte çalışacak şekilde olduğundan söz ediyor. Kullanıcı şimdi iOS 11.3.1’e geri dönmek istiyor.

Düzeltme: iOS 11.4 güncellemesini yükledikten sonra iPhone’unuzda yavaş performans yaşıyorsanız. Aşağıdaki düzeltmelerden biri iPhone’unuzu hızlandırmanıza yardımcı olacaktır:

WiFi çalışmıyor, durmaya devam ediyor

Bir iPad Pro kullanıcısı için WiFi, iOS 11.4 güncellemesini yükledikten sonra garip davranıyor. İPad’indeki WiFi bağlantısı, yaklaşık 10 dakikalık kullanımın ardından çalışmayı durdurur. Kullanıcı zaten iPad’i yeniden başlatmayı, ağ ayarlarını sıfırlamayı ve hatta iPad’ini tamamen fabrika ayarlarına sıfırlamayı denedi, ancak sorun devam ediyor.

Bunu iPhone veya iPad cihazlarımızda yaşamadık, ancak fabrika ayarlarına sıfırlama bile sorunu çözemezse ciddi bir sorun gibi görünüyor. Kullanıcı için iOS 11.4 WiFi sorununu ayarlayan tek şey WiFi yönlendiriciyi yeniden başlatmaktır, ancak WiFi 10 dakika sonra tekrar çalışmayı durdurur. Aksine, bu kullanıcının aynı WiFi ağındaki iPhone X’i iyi çalışıyor.

Güncelleme: Başka bir kullanıcı, iOS 11.4’te WiFi ile ilgili bir sorun yayınladı. Onun için, WiFi bağlantısı kesilmeye devam ediyor ve ardından otomatik olarak yeniden bağlanmıyor. Bu, WiFi menziliyle ilgili bir sorun olabilir, ancak sorun yalnızca güncellemeden sonra başladığından, iOS 11.4 sorunu olabilir.

iOS 11.4 pil boşaltma sorunu

İOS 11.4’e güncelleme yapan çoğu kullanıcı, cihazlarında mükemmel pil ömrü bildiriyor olsa da, maalesef bazıları için iOS 11.4, iOS cihazlarında pil ömrünü olumsuz etkiledi.

İOS 11.4’e güncelledikten sonra aşırı pil tükenmesi yaşıyorsanız, iPhone’unuzun pil ömrünü yeniden ayarlamak için aşağıdaki düzeltmeleri deneyin:

İOS 11.4 güncellemesinden sonra LTE ve WiFi araması yok

Bir Reddit kullanıcısı için iOS 11.4 güncellemesi, iPhone 8’inde ağla ilgili birkaç soruna neden oldu. Kullanıcı, iOS 11.4’ü yükledikten sonra iPhone’undaki LTE bağlantısını tamamen kaybetti. Artık evinde sadece 3G bağlantısı var ve bu ona göre anormal.

Yalnızca LTE değil, iOS 11.4, kullanıcı için de WiFi aramasında bir soruna neden oldu. Artık WiFi aramaları yapmak için bağlanmıyor. Kullanıcı telefonu ve Kablosuz yönlendiriciyi zaten sıfırlamayı denedi, ancak sorun devam ediyor. Müşteri hizmetleri temsilcisi sorunun Verizon’da değil, iOS 11.4 güncellemesinde olduğunu belirttiği için Verizon ile iletişime geçmek de yardımcı olmadı.

Reddit iş parçacığındaki başka bir kullanıcı, temiz bir yükleme yapmayı önerdi, sorunu çözecektir, ancak bu bir isabet veya eksiktir. İOS 11.4’ü yükledikten sonra iPhone’unuzda benzer bir sorun yaşıyorsanız, iPhone’unuzu Apple Müşteri Hizmetleri’ne götürmenizi ve sorunu ayrıntılı olarak onlara açıklamanızı öneririz. Sorun devam ederse ve cihazınız garanti kapsamındaysa yeni bir cihaz isteyin.

Apple Music indirmeleri gitti

Birkaç kullanıcı, iOS 11.4 güncellemesini yükledikten sonra Apple Music indirmelerinin iPhone’larından gittiğini bildirdi. Ancak, esas olarak bir iOS 11.4 sorunu değildir. İndirilen Müzik’in bir iOS güncellemesi yüklendikten sonra cihazdan silinmesi iOS güncellemeleriyle ilgili bilinen bir sorundur. Bazen tüm koleksiyon silinir ve bazen sadece birkaç rastgele şarkıdır.

İCloud’daki mesajlar çalışmıyor

İCloud’daki Mesajlar, kullanıcıların iPhone, iPad ve Mac’lerinde Mesajları senkronize etmesine olanak tanıyan, iOS 11.4 ile sunulan yeni bir özelliktir. Bizim için tüm cihazlarımızda sorunsuz bir şekilde çalışıyor, ancak çok sayıda kullanıcı onu çalıştırmakta sorun yaşıyor.

Bu özellik varsayılan olarak kapalıdır, bu nedenle aygıtlarınızın her birinde iCloud ayarlarına giderek iCloud’da Mesajları etkinleştirmeniz gerekir. Ardından Mesajlarınızı iCloud ile senkronize ederek, etkinleştirdiğiniz her cihazda kullanılabilir hale getirir.

Düzeltme: Yeni bir özellik olduğundan ve birçok kişi bunu iOS ve Mac cihazlarında denediğinden, Apple’ın sunucularında zor olabilir. Özelliği tüm cihazlarınızda etkinleştirmenizi ve birkaç gün vermenizi öneririz. Eninde sonunda işe yarayacak.

Müzik çalmıyor, duraklamaya devam ediyor

Bir Reddit kullanıcısı için iOS 11.4, iPhone’unda Müzik çalma ile ilgili sorunlara neden oldu. Telefonunda müzik çaldığında, anında kendi kendine durur. Bu hem yerel hem de Apple Music şarkıları için olur. Oldukça tuhaf, değil mi?

Kilit ekranında Saat ve Tarih gösterilmiyor

Başka bir garip sorunda, bir iPhone X kullanıcısı, iOS 11.4 güncellemesini yükledikten sonra telefonundaki kilit ekranından Saat ve Tarihi kaybetti. Bu daha önce duymadığımız bir şey. Güncelleme işleminde bir şeyler ters gitmiş olmalı.

Her neyse, yeniden başlatma sorunu çözmezse, kullanıcının muhtemelen iPhone X’i sıfırlaması gerekir, yazık !

Şimdiye kadar iOS 11.4 sorunlarımız var. Onları öğrendikçe bu gönderiyi iOS 11.4 ile ilgili daha fazla sorunla güncel tutmaya çalışacağız.

İOS 11.4’ü yükledikten sonra iPhone veya iPad’inizde herhangi bir sorun yaşıyorsanız, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

İlginizi Çekebilir!

İOS 11.4 beta 5 güncellemesi nasıl indirilir

Apple şimdi iOS 11.4 beta 5 güncellemesini geliştiricilere yayınladı. Güncelleme, geçen hafta beta 4'ün yayınlanmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir