DÜZELTME: Winget "Giriş kriterlerine uyan birden çok uygulama bulundu. Lütfen girişi hassaslaştırın ”Hatası

Winget kullanılarak bir uygulama yüklenemiyor mu? Karışımda -e ve –id işaretleriyle uygulamanın Paket Kimliğini kullanmayı deneyebilirsiniz.

winget CLI aracı, uygulamaları komut isteminden indirmeyi ve yüklemeyi son derece kolaylaştırır. winget install <app-name> komutunu, Microsoft Store’da henüz bulunmayanlar da dahil olmak üzere neredeyse tüm Windows yazılımlarını indirmek ve kurmak için kullanabilirsiniz.

Ancak, bazı uygulamaları yüklemeye çalışırken “Birden fazla uygulama bulundu … Lütfen girişi hassaslaştırın” hatasıyla karşılaşabilirsiniz. winget install steam komutu ile ‘Steam’i kurmaya çalışırken benzer bir hatayla karşılaştık.

C:UsersATH> winget install steam Multiple apps found matching input criteria. Please refine the input. Name Id Version --------------------------------------------------------- Steam Valve.Steam 2.10.91.91 Git Extensions GitExtensionsTeam.GitExtensions 3.3.1

Bu sorunu çözmek için, yüklemek istediğiniz uygulamanın paket kimliğini kullanın. Paket kimliği, çıktıda ‘Kimlik’ sütununun altında görüntülenecektir. Buhar için, Valve.Steam (yukarıdaki çıktıda görebileceğiniz gibi).

winget install <package-id> For example: winget install valve.steam

Hala hata devam ederse, tam eşleşen atabilir -e bayrak ve --id iyi karışımın içine kadar bayrak.

💡 -e işaretini kullanırken, paket kimliği / adı Büyük / Küçük Harfe Duyarlı olacaktır. Kimliği çıktıda görüntülendiği şekilde kullanın.

Son komut ( -e ve --id bayraklarıyla) şöyle olacaktır:

winget install -e --id <Package-Id> For example: winget install -e --id Valve.Steam

Doğru paket kimliğini (Büyük / Küçük Harfe Duyarlı) kullanırsanız, winget , uygulamayı başka bir sorun olmadan yükleyecektir.

C:UsersATH> winget install -e --id Valve.Steam Found Steam [Valve.Steam] This application is licensed to you by its owner. Microsoft is not responsible for, nor does it grant any licenses to, third-party packages. Downloading https://steamcdn-a.akamaihd.net/client/installer/SteamSetup.exe ██████████████████████████████ 1.50 MB / 1.50 MB Successfully verified installer hash Installing ... Successfully installed!

Daha fazla yardım için, uygulamaları komut satırından aramak ve yüklemek için winget komutunu kullanan kılavuzumuzu görmek isteyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

How to Set GIF as Wallpaper in Windows 11

Windows 11’de GIF Duvar Kağıdı Olarak Ayarlama

Windows 11 masaüstünüze bir kişilik dokunuşu eklemek ister misiniz? Ücretsiz ve kullanımı kolay Lively Wallpaper ve BioniX uygulamalarını kullanarak bir GIF'i duvar kağıdı olarak nasıl ayarlayacağınızı öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir