iPhone 8 iOS 12 güncellemesi: Özellikler ve çıkış tarihi

Apple, iOS 12’yi 4 Haziran’da WWDC 2018’de tanıtacak. Güncelleme ilk olarak iPhone 8 ve iPhone 8 Plus dahil desteklenen iPhone ve iPad cihazlarında geliştirici beta olarak yayınlanacak.

iOS 12’nin, iPhone ve Mac için App Store’un birleşmesi gibi çığır açan değişiklikler getireceği söyleniyor. Söylentilere göre Apple, geliştiricilerin uygulama geliştirmesini kolaylaştırmak için iOS ve macOS’un tek bir platformda birleştiğini duyuracak. Bu, geliştiricilerin iPhone, iPad ve Mac cihazlarında çalışacak tek bir uygulama geliştirmelerini sağlayacaktır. Bununla birlikte, bazı güvenilir kaynaklar, birleşmenin önümüzdeki yıl WWDC 2019’da iOS 13’ün piyasaya sürülmesiyle gerçekleşebileceğini belirtti.

İPhone iOS 12 güncellemesi büyük olasılıkla 4 Haziran’da geliştirici konferansında yeni iOS sürümünün resmi duyurusunun hemen ardından yayınlanacak. Güncelleme ilk olarak bir geliştirici beta sürümü olarak sunulacak ve işler kararlı kalırsa, şirket iOS 12 güncellemesini yeni iOS’u denemeye istekli herkes için genel beta kanalına da aktaracak.

iPhone 8’in sallayacağı iOS 12 özellikleri

Mevcut nesil iPhone modeli olan iPhone 8, piyasaya çıktığında iOS 12’nin tüm yeni özelliklerini alacak. Ancak arada iPhone X ile Animoji ve Face ID gibi yalnızca iPhone X ile ilgili belirli özellikler iPhone 8 için kullanılamayacak.

Ancak söylentilere göre iPhone 8 iOS 12 güncellemesiyle aşağıdaki özellikler sunulacak:

Bununla birlikte, iPhone 8 veya iPhone 8 Plus’ınızda yatay Yüz Kimliği desteği, yeni Animoji karakterleri ve FaceTime’da Animoji desteği gibi belirli iOS 12 özellikleri olacak.

iPhone 8 iOS 12 çıkış tarihi

İOS 12 için ilk geliştirici beta, 4 Haziran’da veya sonrasında piyasaya sürülecek. Bir geliştirici hesabınız varsa, iOS 12’yi hemen iPhone 8’inize indirip yükleyebileceksiniz.

Geliştirici beta sürümünden sonra iOS 12, herkesin Apple Beta Yazılım Programına katılarak iPhone 8 ve 8 Plus dahil olmak üzere desteklenen iPhone cihazlarına indirip yükleyebileceği genel bir beta sürümü olarak da yayınlanacak. Yardım için, iOS beta’nın iPhone’a nasıl yükleneceğine ilişkin kullanışlı kılavuzumuzu izleyin.

Bu sayfayı, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus için iOS 12 güncellemesi hakkındaki tüm yeni bilgilerle güncel tutacağımızdan emin olacağız. İleride başvurmak için bu sayfayı tarayıcınızda yer imlerine eklediğinizden emin olun.

İlginizi Çekebilir!

İPhone 6’da AirDrop nasıl kullanılır

Apple’ın AirDrop hizmeti, iPhone ve Mac kullanıcılarının tek bir dokunuşla içeriği yakındaki diğer cihazlarla kablosuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir