İPhone'da Paylaşılan Listelerde Belirli Kişiler ve Görevler için Anımsatıcılar Nasıl Ayarlanır

İnsanlara görevler atayın, böylece herkes neyden sorumlu olduğunu bilsin

Apple, iOS 14’e hem büyük hem de küçük pek çok değişiklik getiriyor. Büyük değişiklikler en çok dikkat çeken değişikliklerdir, ancak küçük olanlar da aynı derecede önemlidir – iPhone hatırlatma listelerine yeni eklenenler gibi.

Hatırlatma listeleri çok daha verimli hale geldi ve diğer insanlarla işi böldüğünüzde önemli hiçbir şeyin kimse tarafından ihmal edilmemesini sağlamayı gerçekten kolaylaştırdı. iOS 14 artık listedeki farklı görevler için listeyi paylaştığınız kişilere hatırlatıcılar atamanıza izin veriyor.

Paylaşılan listelerle neler yapabileceğiniz konusunda sınırlamalar vardı ve bu onları bir işbirliği ortamında bir şekilde etkisiz hale getirdi. Şimdiye kadar, listeleri başkalarıyla paylaşabiliyordunuz, böylece onlara erişebilsinler, ama yapabileceğiniz tek şey buydu. Onlara hangi görevlerden sorumlu olduklarını söylemenin veya onlar için hatırlatıcılar ayarlamanın hiçbir yolu yoktu. Ama şimdi gerçekten işbirliğine dayalı olabilirler.

Hatırlatıcılarda Liste Nasıl Paylaşılır?

Şimdiye kadar paylaşılan listelerden uzak durduysanız, işte bunların nasıl kullanılacağına dair hızlı bir özet.

Her şeyden önce, paylaşılan listeler oluşturma seçeneği yalnızca iCloud hatırlatıcıları için kullanılabilir. Bu nedenle, bu seçeneği göremiyorsanız, ayarlarda Anımsatıcılar için iCloud’un açık olduğundan emin olun.

Açmak için ayarlara gidin ve isim kartınıza dokunun.

Şimdi iCloud’a gidin.

İCloud ayarlarında, ‘Hatırlatıcılar’ geçişinin açık olduğunu doğrulayın.

Şimdi, biriyle paylaşmak istediğiniz listeyi açın ve ekranın sağ üst köşesindeki ‘Diğer seçenekler’ simgesine (bir daire içinde üç nokta) dokunun.

Açılan menüden ‘Kişi Ekle’ye dokunun.

Listeye katılmaları için davetiyeyi nasıl göndermek istediğinizi seçin. Bağlantıyı göndermek için herhangi bir ortamı seçebilirsiniz. Kişinin davetinizi kabul etmesi gerekir. Ayrıca, listeyi paylaştığınız kişiler iCloud kullanıcıları olmalıdır.

Daveti kabul ettiklerinde, listeye erişebilirler ve bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Kişilere Görev Atama ve Anımsatıcılar Nasıl Ayarlanır

iOS 14 kullanıcıları, paylaşılan listelerdeki kişiler için görevler atayabilir ve hatırlatıcılar ayarlayabilir.

Birisine hızlı bir şekilde görev atamak için üzerine dokunun. Klavyenin üstünde bir araç çubuğu görünecek, üzerindeki ‘Kişiler’ simgesine dokunun.

Listeye erişimi olan tüm kişilerin isimleri görünecektir; yalnızca davetinizi kabul eden ve bekleyen davetleri olmayan kişileri içerir. Görevi kendisine atamak için kişinin adına dokunun.

Ayrıca diğer insanlar için bir hatırlatıcı ayarlayabilirsiniz, böylece onlara görevlerini belirli bir tarihte, saatte veya yerde tamamlamaları hatırlatılır. Ayrıca, kişi belirli biriyle mesajlaştığında hatırlatıcı için bildirim alınacak şekilde de ayarlayabilirsiniz. Bir hatırlatıcı ayarlamak için görevdeki ‘i’ye dokunun.

Ardından, hatırlatıcı bildiriminin ‘Ayrıntılar’ ekranından ne zaman görünmesini istediğinizi seçin.

Artık bir alışveriş listesi, parti planlaması veya başka bir şey olsun, sorumlulukları paylaştığınız kişilerin tam olarak hangi görevlerden sorumlu olduklarının farkında olabileceklerinden ve görevlerini zamanında tamamlayabileceklerinden emin olabilirsiniz. Artık listenizdeki hiçbir şey gözden kaçmayacak.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir