İOS 11.4.1 Pil Bitmesi Sorununu Gideriyor mu?

İPhone ve iPad cihazları için iOS 11.4 güncellemesi korkunç bir pil boşaltma sorununu beraberinde getirdi ve maalesef geçen hafta yayınlanan sonraki iOS 11.4.1 güncellemesi bile etkilenen kullanıcılar için sorunu çözemedi.

İPhone X ve iPhone 6’da kapsamlı bir iOS 11.4.1 pil ömrü testi yaptık. Neyse ki, cihazlarımızın hiçbirinde pil boşalması görmedik, ancak bu iOS 11.4.1’in pil tüketimini düzelttiği anlamına gelmez. etkilenen kullanıcılar için sorun. Apple destek forumu, cihazlarını iOS 11.4.1’e güncelledikten sonra bile hala büyük miktarda pil tüketimi gören kullanıcıların şikayetleriyle doludur.

HAYIR, iOS 11.4.1 pilin bitmesi sorununu çözmedi

İOS 11.4’ü yükledikten sonra iPhone’unuzda pil boşalması yaşadıysanız, iOS 11.4.1’e güncelledikten sonra da benzer boşaltma düzenini görmeye devam edeceksiniz. İOS 11.4.1 güncellemesi, 11.4 güncellemesinden kaynaklanan pil boşaltma sorununu çözmez.

İOS 11.4.1 çalıştıran iPhone cihazlarımızda pil tüketimi yoktu çünkü 11.4 güncellemesinde de hiç sorun yaşamadık. Yalnızca iOS 11.4’te sorun yaşayan kullanıcılar, iOS 11.4.1’de pilin bittiğini görmeye devam edecek.

Geçici düzeltme

Şimdiye kadar, iOS 11.4 pil boşaltma sorununu çözmenin tek bir mutlak yolunu bildik – iPhone’unuzu sıfırlayın .

Hem iOS 11.4.1 hem de iOS 11.4’teki pil boşaltma sorununu gidermek için iPhone’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir. Sıfırlamadan sonra iPhone’unuzu yeni olarak ayarlamanız gerekir. İPhone’unuzu bir yedeklemeden GERİ YÜKLEMEYİN, aksi takdirde pilin bitmesi sorunu tekrarlayabilir.

İPhone Nasıl Sıfırlanır

  1. İPhone’unuzu iTunes veya iCloud aracılığıyla yedeklediğinizden emin olun.
  2. Ayarlar »Genel» Sıfırla seçeneğine gidin.
  3. Tüm İçeriği ve Ayarları Sil’i seçin.
  4. İCloud’u etkinleştirdiyseniz, belgeler ve veriler iCloud’a yüklenmemişse Yüklemeyi Bitir Sonra Silin için bir açılır pencere görürsünüz. Onu seçin.
  5. (İstenirse) ekleyin Şifre kodu ve Sınırlamalar Şifre Kodunu giriniz.
  6. Son olarak, sıfırlamak için iPhone’u Sil’e dokunun.

Bu kadar. İPhone’unuz sıfırlandıktan sonra onu yeni bir cihaz olarak ayarlayın . Ve iOS 11.4 veya iOS 11.4.1’de iPhone’unuzda bir daha pilin bittiğini görmeyeceksiniz.

İlginizi Çekebilir!

İOS 11.4 beta 5 güncellemesi nasıl indirilir

Apple şimdi iOS 11.4 beta 5 güncellemesini geliştiricilere yayınladı. Güncelleme, geçen hafta beta 4'ün yayınlanmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir