İPhone ve iPad'de iOS 14'te Uygulama Simgeleri Nasıl Değiştirilir

Bu zarif numara, iPhone’unuzun estetiğini iOS 14’te tamamen değiştirecek!

Hiç iPhone’unuzdaki bir uygulamaya baktınız ve bu lanet uygulama simgeleri estetiğinizle uğraşmaya devam ederken umutsuzca simgesini değiştirebilmenizi dilediniz mi? Veya tek gerçek dileğiniz her zaman iPhone Ana Ekranınızı özelleştirebilmek olmuştur, ancak değiştirebileceğiniz tek şey duvar kağıdınız mı? Pekala, arzulu düşünme günleriniz artık geride kaldı!

Bu basit numara ile uygulama simgelerinizin herhangi birini ve tamamını değiştirebilirsiniz. Ve üzülme, kolay peasy. Söz verdiği şeyi sunabilecek veya vermeyebilecek bir uygulama için ava çıkmanızı gerektirmez; iPhone’unuzu jailbreak yapmanız gerekmez. Hiçbir şey çok karmaşık değil. Bunun için ihtiyacınız olan her şey zaten telefonunuzda! Öyleyse, iPhone’unuzun görünümünü değiştirmek için bu arayışa devam edelim.

İPhone’da Uygulama Simgelerini Değiştirme

Bu numara ile, istediğiniz herhangi bir fotoğrafı (okuma simgesi) kullanabilir ve bunu uygulama simgeniz olarak ayarlayabilirsiniz. Ancak ilerlemeden önce, uygulama simgesi olarak kullanmak istediğiniz simgeyi Fotoğraflarınızda hazır bulundurun. İPhone’unuzda ‘Kısayollar’ uygulamasını açın.

Ekranın sağ üst köşesindeki ‘Yeni Kısayol’ düğmesine (+ simgesi) dokunun.

Ardından, yeni kısayolu oluşturmak için ‘Eylem Ekle’ye dokunun.

‘Uygulamayı aç’ eylemini arayın ve renkli kutular simgeli olana dokunun ve seçin.

Şimdi, ‘Seç’ seçeneğine dokunun.

Telefonunuzdaki tüm uygulamaların listesi açılacaktır. Simgesini değiştirmek istediğiniz uygulamayı seçin. Ardından, ‘Daha Fazla’ simgesine (üç nokta) dokunun.

Kısayolun adını girin. Bu, Ana ekranınızda uygulama simgesiyle görünecek ad değildir, bu nedenle kısayol olarak uygulama adını girebilir veya giremezsiniz. Pek bir fark yaratmayacak. Ardından, ‘Ana Ekrana Ekle’ seçeneğine dokunun.

‘Ana Ekran Adı ve Simgesi’ etiketinin altındaki metin kutusuna gidin ve Ana Ekranınızda görünecek olan ad olduğu için uygulama adını buraya girin.

İpucu: Buraya uygulama adını girerken bir Yazı tipi klavyesi bile kullanabilir ve uygulama simgenizi özel bir yazı tipiyle özelleştirebilirsiniz.

Ardından, simge küçük resmine dokunun. Birkaç seçenek görünecektir. ‘Fotoğraf Seç’e dokunun.

İPhone galeriniz açılacaktır. Yeni simge olarak kullanmak istediğiniz fotoğrafı seçin. Fotoğrafı karede yeniden boyutlandırabilirsiniz. Fotoğrafın küçük resmini ayarladıktan sonra, ‘Seç’e dokunun.

Yeni uygulama simgeniz hazır. Önizleme bölümünde nasıl görüneceğini de görebilirsiniz. Bundan memnunsanız, ekranın sağ üst köşesindeki ‘Ekle’ seçeneğine dokunun. Simgeyi Ana Ekrana ekleyecektir.

Ardından, kısayolu kaydetmek için ‘Bitti’ seçeneğine dokunun.

Yeni uygulama simgesi Ana ekranınızda görünecektir. Diğer uygulamalar gibi onu yeniden düzenleyebilirsiniz. Yeni simgeler istediğiniz tüm uygulamalar için numarayı tekrarlayın. Ve işiniz bittiğinde, iPhone’unuz tamamen farklı hissedecek, ancak iyi bir şekilde.

Snapchat ve Instagram için değiştirilen uygulama simgelerinin önizlemesi

Not: Yeni uygulama simgesine, yani Ana ekranınızdaki kısayola dokunduğunuzda, önce Kısayol uygulamasını ve ardından kısayolun kullanıldığı uygulamayı açacaktır. Tüm adım, açılış işlemine yalnızca fazladan bir saniye ekler. Ve sizin için fazladan adım da eklemiyor. İşin tek yolu bu. Ancak fazladan bir adım istemiyorsanız, bu numara size göre değildir.

Kısayol uygulaması, asıl uygulama açılmadan önce her seferinde açılacaktır.

Orijinal Uygulama Simgeleri Ne Olacak?

İOS 14 ve ‘Uygulama Kitaplığı’ burada devreye giriyor

Tüm uygulamalar için yeni simgeler oluşturmak, Ana Ekranınızı karmakarışık hale getirebilir. Şimdi, bariz nedenlerle orijinal uygulamaları silemezsiniz; kısayolun çalışması için orijinal uygulamanın çalışması gerekir. Yani bu, karmaşa içinde yaşamak zorunda kalacağınız anlamına mı geliyor? Eh, iOS 14 sayesinde hayır. Telefonunuzun bir ekranda özenle seçilmiş, estetik açıdan hoş bir Pinterest panosu ve diğerinde bir çöp kutusu gibi görünmesi gerekmez.

İOS 14’te Uygulama Kitaplığı’nın eklenmesiyle, tek tek uygulama simgelerini veya bu konuda Ana ekran sayfalarının tamamını gizleyebilirsiniz. Artık hiçbir şey ruhunuzu bozmuyor!

Bir uygulama simgesini ana ekrandan gizlemek için, uygulamaya dokunun ve titremeye başlayana kadar birkaç saniye basılı tutun. Ardından, ‘Kaldır’ simgesine (- işaretine) dokunun.

Daha önce, ‘-‘ yerine bir ‘x’ simgesi vardı ve ona dokunulduğunda, uygulamayı silmek için onay mesajını getirecekti, şimdi ekranınızda birkaç seçenek görünecekti. ‘Sil’ yerine ‘Uygulama Kitaplığına Taşı’ seçeneğine dokunun. Uygulama, Ana ekranınızdan kaybolur ve uygulamaya her zaman Uygulama Kitaplığından erişebilirsiniz.

Şimdi, emrinizde başka bir seçenek daha var. Gizlemek istediğiniz tüm uygulamaları tek bir Giriş ekranı sayfasına koyabilir ve ardından tüm sayfayı ortadan kaldırabilirsiniz. Kurtulmanız gereken çok sayıda uygulama olduğunda en hızlı yol budur.

İpucu: Tüm uygulamaları tek bir sayfaya taşımanın ne kadar süreceği konusunda endişeleriniz varsa, Ana ekranınızda aynı anda birden fazla uygulama arasında dolaşmanıza izin veren bu küçük paket oluşturma numarasına bir göz atın. Ve hayır, klasörlerden bahsetmiyoruz!

Bir ana ekran sayfasını gizlemek için, ekranınızda bir uygulamayı veya boş bir yeri tutarak iPhone’unuzda titreyen moda girin (iOS 14’te yeni bir küçük ekleme). Ardından, ekrandaki yuvanın hemen üzerindeki noktalara dokunun.

Tüm sayfalarınızın uzaklaştırılmış bir görünümde görülebileceği ‘Sayfaları düzenle’ ekranı açılacaktır. Gizlemek istediğiniz sayfanın altındaki onay işaretine dokunarak işaretini kaldırın ve ‘Bitti’ye dokunun. Ve voila! Tüm sorunlarınız – veya daha doğrusu istenmeyen uygulamalar – ortadan kalktı.

Uygulama simgelerini değiştirmek ve iPhone’unuzu seçtiğiniz yeni temaya uyacak şekilde düzenlemek biraz zaman alabilir, ancak buna kesinlikle değecektir. Teknenizi yüzen ne olursa olsun – minimal, karanlık akademi, anime, sevimli ya da başka bir estetik – bu numara ile iPhone ekranı sizin istiridyenizdir ve istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz!

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir