Nitroom Nedir ve Nitroom’da Parti Nasıl Oluşturulur veya Katılır?

Covid-19 salgın durumunu ve evden çalışma ihtiyacını görünce, üretken bir şekilde çalışmak için bir çıkış noktası sağlamaya odaklanan tonlarca görüntülü arama uygulaması ortaya çıktı ve hepsi iyi ve gerekli, ancak herkes tüm çalışmanın ve hiçbir oyunun tehlikeli olamayacağını unuttu. moral ve akıl sağlığı için.

Ofislerin çalışanları için etkinlikler ve partiler düzenlemesinin bir nedeni var. Resmi ofis partileri olmasa bile, çalışanlar sosyalleşmek için genellikle mesai saatleri dışında bir araya gelirler. Nitroom tam olarak bunun için yapılmıştır. Nitroom, kuruluşların başka hiçbir video konferans uygulamasının yapamayacağı bir şekilde bir araya gelmesi ve sosyalleşmesi için sanal bir platform sunar.

Nitroom nedir?

Nitroom, uzak ekiplerin gerçek zamanlı bir partide yapacakları gibi meslektaşlarıyla ağ kurmak ve sosyalleşmek için kullanabilecekleri bir araçtır. Aracın tam odak noktası, uzak ekiplere iş sonrası partileri, grup çalıştayları, şirket etkinlikleri veya temelde insanların tıpkı fiziksel bir ortamda olduğu gibi bağlanıp etkileşim kurabilecekleri herhangi bir alan sağlamaktır.

Nitroom’da, insanlar tek bir arama ile sınırsız sayıda oda oluşturabilir ve söz konusu odalardan istedikleri gibi girip çıkabilir, temelde insanların gerçek sohbeti kolaylaştırmak için daha küçük gruplar oluşturmaya meyilli olduğu partilerdeki ve olaylardaki gerçek hayattaki durumu taklit edebilir.

“Ama bu çok da Breakout Rooms’a benzemiyor mu?” Öyle, ama değil. Ara Odaları genellikle katılımcıları kendi odalarına atayan toplantı düzenleyicisi tarafından kolaylaştırılır. Toplantı katılımcıları odaları kendi başlarına oluşturamaz veya istedikleri odaya katılamazlar. Mola Odalarının doğası düşünüldüğünde de uyuyor.

Ancak Nitroom, grup ödevleri veya benzeri herhangi bir yer değil, sosyalleşmek için bir yer. Bu nedenle, tüm toplantı katılımcılarının yeni odalar oluşturabileceği ve istedikleri gibi bir odadan çıkıp katılabileceği esnek doğa. Tıpkı bir partide bir gruptan gruba dolaşmak gibi!

Nitroom’da Parti Nasıl Oluşturulur

Bir web tarayıcısında app.nitroom.com adresine gidin. Önce bir hesap oluşturmanız gerekecek. Bir hesap oluşturmanın tek yolu şu andan itibaren Google hesabınızla oturum açmaktır.

Bir hesap oluşturduğunuzda, bir Parti oluşturabilir ve diğer insanlarla paylaşarak onlar da katılabilirsiniz. İlk partinizi oluşturmak için “Parti Oluştur” u tıklayın.

Partinizi oluşturma sayfası açılacaktır. Partiniz için bir kapak fotoğrafı seçebilir veya Nitroom’un kendi oluşturduğu rastgele resimlerden birini kullanabilirsiniz.

Bunun dışında, partinizi oluşturmadan önce partinize bir isim vermeniz ve onun için gizlilik ayarlarını seçmeniz gerekir. Partiyi, bağlantıya sahip olan herkesin katılabilmesi için herkese açık hale getirebilir ve mikrofon ve kamera için video ayarlarını yapabilirsiniz. Bu ayarları daha sonra değiştirebilirsiniz. Tüm ayarları seçtikten sonra “Parti Oluştur” u tıklayın.

Partiniz şimdi hazır. Başkalarıyla paylaşmak için tarafın bağlantısını kopyalayabilirsiniz. Ayrıca, özellikle partiniz halka açık değilse, başlamak için bir oda oluşturmanız gerekecektir. Oda, temelde video görüşmelerinin gerçekleştiği yerdir. Bir oda başlatmak için ‘Oda oluştur’a tıklayın. Nitroom odayı yaratacaktır ve ayrıca odanın bağlantısını adres çubuğundan kopyalayarak başkalarını odaya doğrudan katılmaya davet edebilirsiniz.

Odadan istediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Odadan çıkmak için ‘Geri’ düğmesine tıklayın. Bu kadar basit.

Odadan çıktığınızda, yine de partide olacaksınız ve istediğiniz zaman yeni bir oda oluşturabilirsiniz. Yeni bir oda başlatmak için “Oda Oluştur” u tıklayın.

Şu anda herhangi bir odada değilseniz, partide aktif olan tüm odaları o sırada o odadaki katılımcıların listesiyle birlikte görebileceğiniz bir lobide olacaksınız. O odaya katılmak için herhangi bir odanın altındaki ‘Katıl’ düğmesine tıklayın.

Nitroom’da Partiye Nasıl Katılırım?

Nitroom’da bir partiye katılmak için, partinin bağlantısını tarayıcınızın adres çubuğuna kopyalayıp yapıştırmanız ve enter tuşuna basmanız yeterlidir. Başkası tarafından oluşturulan bir partiye katılmak isteseniz bile, önce bir hesap oluşturmanız gerekecektir. İronik bir şekilde, Nitroom, Jitsi Meet’in açık kaynak kodunu video görüşmeleri için kullanıyor; bu, gizlilik merkezli ilkeleriyle ünlü bir platformdur ve bir toplantı başlatmak için bile bir hesap oluşturmanıza gerek kalmadan, birinin başlattığı birine katılmak şöyle dursun Başka.

Parti zaten devam ediyorsa, o anda aktif odaları ve içlerindeki katılımcıları göreceksiniz. Girmek için herhangi bir odanın altındaki ‘Katıl’ı tıklayın.

Şu anda aktif oda yoksa, kendi odanızı başlatabilirsiniz. Nitroom’un güzelliği budur. Sizin için bir oda oluşturmak için parti düzenleyicisine güvenmek zorunda değilsiniz. Hatta başkalarını odanıza katılmaya davet edebilirsiniz. Onlara odanın bağlantısını ver.

Partide istediğiniz zaman bir odadan çıkabilir ve başka bir odaya başlayabilir / katılabilirsiniz. Odadan çıkmak için ‘Geri’ düğmesine tıklayın.

Artık, aktif odalar listesindeki odaya tıklayarak bir gruba katılabilirsiniz. Veya yeni bir oda başlatmak için ‘Oda Oluştur’a tıklayabilirsiniz.

İşte aldın. Nitroom’u, söz konusu partilerde meydana gelen gerçek hayat senaryolarını yakından taklit eden uzak partiler ve olaylar için nasıl kullanabileceğinizin eksiksiz bir özeti. Şu anda hayatınıza biraz lezzet katmak için ihtiyacınız olan şey bu olabilir. Nitroom, abone olabileceğiniz İşletmeler ve İşletmeler için ücretsiz ve ölçeklendirilmiş sürümleri olan temel bir sürüme sahiptir.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir