İMessage'da Bir Video Ne Kadar Sürede Gönderilebilir?

İMessage’da video göndermeyle gelen belirli kısıtlamalar vardır.

Arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmak istediğiniz herhangi bir şey – fotoğraflar, sesler, videolar – bugünlerde oldukça basit bir anlaşma gibi görünüyor, değil mi? Ancak videolarda işler biraz karmaşıktır. Videolar, büyük ve küçük her boyutta gelir. Öyleyse ne kadar büyük ya da böyle bir şey yok mu? İMessage, gönderebileceğiniz videoların uzunluğuna herhangi bir kısıtlama getiriyor mu, yoksa bir sınır yok mu?

Ne yazık ki, gönderebileceğiniz videoların uzunluğuna bir sınır koyuyor. Şimdi, uzunluğun boyuttan tamamen farklı bir konu olduğunu unutmayın. Görünüşe göre bu kısıtlamalar değişmeye devam ediyor. Ve Apple’ın resmi destek belgelerinin olmaması, sorunları daha da sinir bozucu hale getiriyor. Ancak bu sorunu çözmek için elimizden gelenin en iyisini yaptık.

Video Uzunluğuna İlişkin Kısıtlamalar

Mevcut iOS 14.4’te, deneyler, iMessage aracılığıyla gönderebileceğiniz maksimum video uzunluğunun yaklaşık 4 dakika 20 saniye olduğunu kanıtladı; bu, önceki iOS sürümlerinde önceki 3 buçuk dakikaya göre bir gelişme. Bir video bundan daha uzunsa, iMessage göndermek için kırpmanızı isteyecektir. Ancak videonun boyutunun, video gönderirken oynayacağı bir rol olacaktır.

Boyutla İlgili Kısıtlamalar

Şimdi, boyut ne olacak? Önceden, topluluktaki fikir birliği, iMessage üzerinden gönderebileceğiniz maksimum video boyutunun 100 MB olduğu yönündeydi. Artık durum böyle görünmüyor. İMessage aracılığıyla yaklaşık 1,75 GB video göndermeyi başardık.

Ancak videolar belirli bir boyuttan büyük olduğunda, Apple bunları sıkıştıracaktır. Bazı videolar için sıkıştırma o kadar iyidir ki neredeyse işe yaramaz hale gelirler. Bazı videolar o kadar sıkıştırılmıştı ki, o kadar bulanıklaştığı için videodaki yüzleri ayırt etmek neredeyse imkansızdı. Ve videonun boyutunun doğrudan bir bağlantısı yok gibiydi.

Sıkıştırmadan sonraki 1.75 GB videonun kalitesi yalnızca 320 MB olan videodan çok daha iyiydi (herhangi bir yüzün tanımlanmasının imkansız hale geldiği video). Apple topluluğundaki birçok kişi, iMessage aracılığıyla video gönderirken aynı şikayetleri (bulanık videolar) yaşadı.

Dolayısıyla, sadece uzunluk söz konusu olduğunda, 4:20 dakikadan daha kısa videolar gönderebilirsiniz. Ancak video ne kadar kısa olursa, kalite konusunda o kadar az endişelenmeniz gerekir.

Alternatif olarak, 4:20 dakika işaretçisinden daha kısa olsalar bile, mümkün olduğunda daha uzun videolar göndermek için AirDrop’u kullanmayı düşünün. Bu şekilde videonun uzunluğu, boyutu veya kalitesi hakkında endişelenmenize gerek kalmaz.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir