İPhone Kamerada QR Kod Tarayıcı Nasıl Devre Dışı Bırakılır

QR kodu tarayıcı, kamera uygulamanızda yerleşiktir ve varsayılan olarak etkindir. Çoğu kullanıcı için, amaç için üçüncü taraf bir tarayıcı yüklemeleri gerekmediğinden erişilebilirliği artırır.

Ancak, QR kodlarını çok sık taramayan birçok kullanıcı, bu özelliği zaman zaman can sıkıcı buluyor. İçinde QR kodu olan bir resmi tıklatmaya çalıştığınızı, ancak telefonun onu gereksiz yere taramaya devam ettiğini hayal edin. Ayrıca, Kamera uygulamasında devre dışı bırakmak isterseniz, gerektiğinde gizli ‘Kod Tarayıcı’ uygulamasını her zaman kullanabilirsiniz.

İlgili : iPhone’da Gizli QR Code Tarayıcı Uygulaması Nasıl Elde Edilir

İPhone kamerasında QR kodu tarayıcıyı devre dışı bırakmak için ana ekrandaki ‘Ayarlar’ simgesine dokunun.

Tüm yüklü uygulamaların listelendiği bölüme gidin ve listeden ‘Kamera’yı seçin.

Kamera ayarlarında, ‘QR Kodlarını Tara’ seçeneğini bulacaksınız. Yanındaki geçiş anahtarına dokunarak kapatın.

Artık kamera otomatik olarak aramadan ve lensin yakalayabileceği QR kodlarının sonuçlarını göstermeden istediğiniz kadar resme tıklayabilirsiniz. Ayrıca, özelliği sık kullanmıyorsanız, ‘Kod Tarayıcı’ uygulamasını kullanabilir veya kamera için QR kodunu etkinleştirebilir, gerekli kodu tarayabilir ve ardından tekrar devre dışı bırakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir