İPhone Kamerada QR Kod Tarayıcı Nasıl Devre Dışı Bırakılır

QR kodu tarayıcı, kamera uygulamanızda yerleşiktir ve varsayılan olarak etkindir. Çoğu kullanıcı için, amaç için üçüncü taraf bir tarayıcı yüklemeleri gerekmediğinden erişilebilirliği artırır.

Ancak, QR kodlarını çok sık taramayan birçok kullanıcı, bu özelliği zaman zaman can sıkıcı buluyor. İçinde QR kodu olan bir resmi tıklatmaya çalıştığınızı, ancak telefonun onu gereksiz yere taramaya devam ettiğini hayal edin. Ayrıca, Kamera uygulamasında devre dışı bırakmak isterseniz, gerektiğinde gizli ‘Kod Tarayıcı’ uygulamasını her zaman kullanabilirsiniz.

İlgili : iPhone’da Gizli QR Code Tarayıcı Uygulaması Nasıl Elde Edilir

İPhone kamerasında QR kodu tarayıcıyı devre dışı bırakmak için ana ekrandaki ‘Ayarlar’ simgesine dokunun.

Tüm yüklü uygulamaların listelendiği bölüme gidin ve listeden ‘Kamera’yı seçin.

Kamera ayarlarında, ‘QR Kodlarını Tara’ seçeneğini bulacaksınız. Yanındaki geçiş anahtarına dokunarak kapatın.

Artık kamera otomatik olarak aramadan ve lensin yakalayabileceği QR kodlarının sonuçlarını göstermeden istediğiniz kadar resme tıklayabilirsiniz. Ayrıca, özelliği sık kullanmıyorsanız, ‘Kod Tarayıcı’ uygulamasını kullanabilir veya kamera için QR kodunu etkinleştirebilir, gerekli kodu tarayabilir ve ardından tekrar devre dışı bırakabilirsiniz.

Check Also

Süreklilik Kameralı Mac’te iPhone Web Kamerası Olarak Nasıl Kullanılır

Görüntülü toplantılarda en iyi şekilde görünmek istiyorsunuz ama Mac’inizdeki web kamerası berbat mı? Artık iPhone’unuzu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.