İOS 14 Güncellemesinden sonra iPhone'da Tam Ekran Aramaları Nasıl Etkinleştirilir

Çağrılar için yeni başlık görüntüleme stilini beğenmediniz mi? İşte onu nasıl değiştireceğiniz

Apple, uzun bir süre sonra işletim sistemlerinde pek çok değişiklik yaparak iOS 14 ile tamamen çıktı. Bu yılın sonlarında halka açıklandığında heyecan uyandıracak. İPhone ekranlarınızı iOS 14 ile süslemek için tüm setlerin yeni özellikleri arasında ‘Kompakt Aramalar’ var.

İleriye dönük olarak, FaceTime ve üçüncü taraf uygulamalardan gelen aramalar da dahil olmak üzere iPhone’unuzdaki aramalar artık onların istilacı benlikleri olmayacak, yani telefonun kilidi açıldığında tüm ekranınızı kaplamayacak. Bunun yerine, çağrı bildirimi, diğer bildirimler gibi kalıcı bir başlık biçiminde olacaktır. Bu seferki “nihayet!”

Ve çoğu insan için bu gerçekten mutlu bir haber olsa da, bu değişimden hiç kimse hoşlanmayacak. İster beğenmeseniz de, ister tercihinizin arkasında başka bir neden varsa endişelenmeyin, Apple sizi görür.

Bu özellik, varsayılan olarak aktif olmasına rağmen tamamen isteğe bağlıdır ve istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Şu anda geliştiriciler için beta profilini çalıştıran kişilerden biriyseniz ve bu anormalliğin ortadan kalkmasını istiyorsanız, işte bunu nasıl yapacağınız.

İPhone ayarlarınızı açın ve ‘Telefon’ seçeneğini bulmak için aşağı kaydırın ve üzerine dokunun.

Telefon ayarları altında, “Gelen Aramalar” ayarının mevcut görüntü stili olarak “Başlık” ı görüntülediğini göreceksiniz. Açmak için üzerine dokunun.

Şimdi, iPhone’unuzun kilidi açıkken gelen aramalar için aramaların görüntü stilini Banner’dan Tam Ekran’a değiştirmek için ‘Tam Ekran’a dokunun.

Uzun zamandır yaklaşan bir değişiklik olsa da, kompakt çağrı görüntüleme stili pek çok insan için hoş karşılanmayabilir. Apple’ın, kullanıcılara bir tane empoze etmek yerine tercih ettikleri ekran stilini seçme seçeneği sunmaya karar vermesi iyi bir şey. Aslında, iOS 14’ün arkasındaki tüm tema, kullanıcılara iPhone’ları üzerinde daha fazla kontrol sağlıyor gibi görünüyor ve biz şikayet etmiyoruz.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir