iPhone’da Bekleme Modu Nasıl Kapatılır?

Bu özelliğin hayranı değilseniz, bekleme modunu kolayca devre dışı bırakabilirsiniz.

Apple, her yıl WWDC’de (Word Wide Geliştirici Konferansı) alev alev silahlarla gelir ve tüm Apple cihazları için en yeni işletim sistemlerini sergiler.

Bu kez iOS 17’yi sergiledi ve Apple, ‘Beklemede’ modunu tanıttı. En yeni özellik, telefonunuzun fişe takılıyken ve yatay yönde tutulduğunda akıllı ekran olarak çalışmasını sağlar.

Bekleme Modu Nedir ve Nasıl Çalışır?

Bekleme modu, adından da anlaşılacağı gibi, fişe takılıyken telefonunuzu yatay konumda sabit bir platforma koyduğunuzda otomatik olarak devreye girecektir. Yönü değiştirdiğinizde veya şarj cihazını çıkardığınızda ekranınız otomatik olarak normale dönecektir.

Bekleme modu zaman, hava durumu, takvim, hisse senedi bilgileri vb. gibi önemli bilgileri görüntüler. Ayrıca en sevdiğiniz resimlerin slayt gösterisini de oynatabilir.

Ek olarak, desteklenen uygulamalardan Canlı Etkinlikleri de görebileceksiniz. Bekleme modundayken daha zengin görseller gösteren Siri bile çağrılabilir.

Her bilgi, son derece özelleştirilebilir olduğu anlamına gelen widget’lar kullanılarak görüntülenir. Bununla birlikte Apple, her yerde büyük ve kalın yazı tiplerini kullanarak sergilenen bilgileri uzaktan görmenizi sağladı.

Ayrıca, düşük ışık algılandığında, ekrandan yayılan parlak ışığı önlemek için Bekleme modu ekranı kırmızı bir tona değiştirir. (Sinema Modunu açtığınızda Apple Watch’unuzun yaptığı şeyin aynısı).

Buna eklemek için, tıpkı Kilit Ekranı gibi, Bekleme modu için birden fazla pencere öğesi ekranına sahip olabilirsiniz.

Bekleme Modu, iOS 17’yi destekleyen tüm iPhone’lar için desteklenir. Ancak, iPhone 14 Pro ve Pro Max’te “Beklemede” modu Always-On-Display’den yararlanırken, diğer modellerde uyandırmak için ekrana dokunmanız gerekir. yukarı

Nasıl çalıştığı ve hangi özelleştirmeleri desteklediği ile ilgileniyorsanız, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak makaleye geçebilirsiniz.

Bu özellik, iPhone’unuzu komodin olarak kullanmanıza yardımcı olsa da, herkes için yararlı olmayabilir. Beğenmeyen kullanıcılar için devre dışı bırakmak kolaydır.

Bekleme Modunu iPhone’unuzdaki Ayarlar’dan devre dışı bırakın

İlk olarak, Ana Ekrandan veya Uygulama Kitaplığından ‘Ayarlar’ uygulamasına gidin.

Ardından aşağı kaydırın ve ‘Beklemede’ kutucuğuna dokunun.

Ardından, Beklemede için geçişi kapatın. Bu kadar.

Dijital bir masa saati, fotoğraf çerçevesi istiyorsanız ya da tazelerken bilgilere göz atmak istiyorsanız, Bekleme Modu yararlı olabilir. Ancak, yatay yönde tutmak her zaman mümkün değildir veya bundan hoşlanmayabilirsiniz. Tekneniz nasıl yüzerse yüzsün, bu kılavuzda belirtilen adımlar, özelliği hızlı bir şekilde devre dışı bırakmanıza yardımcı olacaktır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top