FaceTime, Telefon Faturasını Nasıl Etkiler?

FaceTime, diğer Apple kullanıcılarıyla iletişim kurmak için harika. Uluslararası insanlarla bağlantı kurmak isteseniz bile, bunun için harika. Sadece iyi bir internet bağlantısı ve gitmekte fayda var. Cebinizde bir delik açmaz. Ancak elbette, hücresel veri kullanıyorsanız, bu verileri kolayca yazdığı için iyi bir planınız olduğundan emin olun.

Ancak her şey söylendiğinde ve yapıldığında, hala oldukça iyi bir seçenek ve bir iPhone veya iPad kullanıcısı ile bağlantı kurmak söz konusu olduğunda diğer uygulamalardan en popüler olanı. Ve iOS 14’te FaceTime’a PiP’nin (Resim içinde Resim) gelmesiyle birlikte, bu nedenle onu pek kullanmayan kullanıcılar ile bile ivme kazanması bekleniyor.

FaceTime, Telefon Faturasını Nasıl Etkiler?

Ancak FaceTime ile ilgili, zaman zaman aklınızda belirebilecek birkaç soru var. FaceTime telefon faturanızı nasıl etkiler? Şey, belirtildiği gibi, bir internet bağlantısı kullanıyor. Veri paketinizde sınırsız veya önemli miktarda veri olduğu sürece, bu noktada endişelenecek bir şey yoktur. Normal aramalar gibi telefon faturanıza eklenmez.

Diğer bir popüler soru ise FaceTime aramalarının telefon faturanızda görünmesi. Şey, onlar basitçe değil. Normal aramalar olmadıklarından, ancak interneti kullandıklarından, operatörünüz bunlarda hiçbir rol oynamaz ve telefon faturanızda hiçbir işi yoktur. FaceTime araması için Wi-Fi yerine hücresel veri kullanıyorsanız, veri kullanımı faturanızın bir parçası olur, ancak siz veya hiç kimse veri kullanımının FaceTime araması için olduğunu söyleyemez.

Ve hiç kimse telefon faturanızı kesinlikle, aramak için FaceTime’ı kullanıp kullanmadığınızı takip etmek için kesinlikle kullanamaz. Endişeli bir ebeveyn veya partner iseniz çok kötü; bu senaryoda telefon faturası tamamen yararsızdır.

Birine FaceTime araması olup olmadığını görebileceğiniz tek yer, cihazın kendisinin arama günlükleridir, ancak bunda pek çok yanlış vardır. Birincisi, mahremiyetin ihlali. Ayrıca, FaceTime aramalarını günlüklerden silmek çok kolay olduğu için çok güvenilir değil.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir