Google Meet’te Ekranınızı / Kameranızı Nasıl Dondurursunuz?

Google Meet görüntülü toplantılarında ekranınızı dondurarak insanları şakalamak ve aslında siz olduğunuz halde bunun bir ağ sorunu olduğunu düşünmelerini sağlamak mı istiyorsunuz? Veya bir an için başka bir şey yapmanız veya başka bir şey yapmanız gerekiyor ve toplantıdaki diğer insanların bilmesini istemiyor musunuz? Ekranınızı dondurmak bunu yapar! Ve elbette onlara söylemediğiniz sürece kimse başından beri senin olduğundan şüphelenmeyecek. Sonuçta, hiç kimsenin internet bağlantısı üzerinde kontrolü yok.

Google Meet’te ekranınızı dondurmak için ihtiyacınız olan tek şey basit bir Chrome uzantısıdır. Chrome web mağazasına gidin ve ‘Google Meet için Görsel Efektler’ araması yapın. Uzantıyı tarayıcınıza yüklemek için ‘Chrome’a ​​Ekle’ düğmesini tıklayın.

Bir onay iletişim kutusu görünecektir. ‘Uzantı Ekle’ düğmesine tıklayın.

Uzantı, gelecekteki Google Meet toplantılarınız için kullanılmaya hazır olacaktır. Zaten toplantıdaysanız, uzantının çalışması için sayfayı yeniden yükleyin. Daha sonra toplantıya yeniden katılmanız gerekecek. Ancak uzantı çalışmaya başlayacak.

Google Meet için Görsel Efektler uzantısı yeşil ekran, ters, piksel vb. Gibi birçok eğlenceli özelliğe sahiptir. Ve bunlardan biri de ‘Dondur’ efekti.

Uzantı araç çubuğu, toplantı penceresinin solunda görünecektir. Siz gidene kadar boş beyaz bir araç çubuğu olacak ve ardından ekrana genişleyecektir.

Aşağı kaydırın ve ‘Dondur’ seçeneğini bulun ve seçmek için onay kutusunu tıklayın. Ekranınız bir anda donacak. Efektin seçimini kaldırmak ve ekranınızı dondurmak için onay kutusunu tekrar tıklayın.

 

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir