MacOS Big Sur Güncellemesindeki Yeni Hatırlatıcılar Bilmeniz Gereken Özellikler

Mac’inizdeki Anımsatıcılar uygulamasında en son gelişmiş verimlilik parçalarına erişin

Apple’ın son yükseltmesi olan Big Sur, Apple ailesinin her bir parçasına mükemmel özellikler getirdi. Bu ailenin hayati bir parçası olan macOS, birden fazla yükseltme de aldı.

Mac’inizdeki ‘Hatırlatıcılar’ uygulaması da bu önemli yükseltmelerden biri olmuştur. Bu uygulamaya eklenen birkaç yeni özellik yok. Onlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Akıllı Öneriler

Bu özellik gerçekten akıllıdır. Yapmanız gereken tek şey kabaca hatırlatıcınızın tarihini, saatini ve / veya yerini yazmaktır ve Hatırlatıcılar uygulaması, uygulamanın düşündüğünüzü düşündüğü bazı önerilerde bulunacaktır.

Listelerinize Emojiler Ekleyin

Emojiler ekleyerek listelerinizin ve içeriklerinin isimlerini biraz süslü ve rahat hale getirebilirsiniz!

Emojiler, Hatırlatıcılar uygulamasına yapılan en son eklemedir. Ctrl+Command+Space ile manuel olarak açmanız ve ardından emojiyi eklemeniz gerekir.

Hatırlatıcı Ara

Milyonlarca hatırlatma var mı ve acil önceliğin ne olduğunu unuttunuz mu? Hatırlatıcılarınızı, hangi listede olduklarını unuttuğunuzda kolayca arayabileceğiniz şekilde adlandırın. Hatırlatıcının adının, tarihinin, konumunun ve hatta eklediğiniz notların parçalarını kullanabilir ve hatırlatıcıyı avlayabilirsiniz.

Hatırlatıcı Atama

Başkalarıyla hatırlatma listelerini paylaşmaya alışkınız. Artık, daha sorunsuz bir iş akışı sağlamak için paylaşılan liste öğelerini de atayabilirsiniz. Ve görevler atandıktan sonra, görevde ilgili kişinin baş harflerini bulabilir, bu da listeyi son derece kullanışlı ve düzenli hale getirir.

Hatırlatıcıları Yeniden Planlayın

Zaten hatırlatıcı ayarladığınız bir şey var mı? Ancak, bu görev belirlenen saatte, tarihte ve hatta yerde gerçekleşmiyor mu? Yeniden yeni bir hatırlatma yapmanıza gerek yok. Mevcut olanı kolayca düzenleyebilirsiniz. Sadece hatırlatıcının içeriği değil, aynı zamanda akıllı önerilerle birlikte saat, tarih ve konum.

Akıllı Listeleri Özelleştirme

‘Akıllı Listeler’, ‘Tümü’, ‘Planlanmış’, ‘Bugün’ ve ‘İşaretli’ listelerden oluşur. Bu gruplar, hatırlatıcılar arasında gezinmeyi kolaylaştırmaya yardımcı olur. Şimdi, bu akıllı listelerin her birinin konumunu orijinal listeden son noktalarına sürükleyerek yeniden düzenleyebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir listeyi sağ tıklayıp ‘Gizle …’ seçeneğini seçerek de gizleyebilirsiniz.

Mail’den Siri Önerileri

Mac’inizde Mail uygulamasını kullanıyorsanız ve bir iş güncellemesi veya bir partiye resmi bir davet gibi anında yerine getirme gereksinimi alırsanız, Siri bunu bir hatırlatma olarak tanır. Saati, tarihi, konumu olan her şey Apple’ın yapay zekası tarafından hatırlatıcı olarak alınabilir. Artık, anımsatıcı önerilerini doğrudan postanızdan Siri aracılığıyla alacaksınız.

Yalnızca en son Big Sur güncellemesiyle Mac’inizde bu güncellemelerin keyfini sonuna kadar çıkarın!

İlginizi Çekebilir!

Mac’te Belirli Türlerde ve Uzantılarda Dosyalar Nasıl Bulunur?

Mac’inizde belirli bir dosyayı bir daha aradığınızda bu hızlı ve zahmetsiz yöntemleri deneyin Bilgisayarınızı ofisiniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir