Yeni Bir Instagram İşletme Hesabı Nasıl Oluşturulur

İşletmeniz için çevrimiçi bir varlık oluşturmak istiyorsanız, Instagram gitmenin yoludur. Instagram, son zamanlarda etkileşimin yüksek olduğu markalar için bir yuva haline geldi ve gerçek iş hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Instagram Business hesapları, işletmeler için bir nimettir ve özellikle işinizi büyütmenize yardımcı olmak için yapılan İçgörüler, Promosyonlar, Hızlı Yanıtlar, İşlem düğmeleri vb. Gibi Kişisel hesaplardan çok daha fazla araca sahiptir.

Instagram Business hesabı oluşturmak çok kolaydır. Zaten işletme odaklı bir kişisel profiliniz varsa, aşağıdaki aynı adımları kullanarak onu bir İşletme Profiline geçirebilirsiniz. Aksi takdirde, kişisel hesabınız işletmenizi doğru şekilde temsil etmiyorsa veya kişisel bir hesabınız yoksa, yeni bir hesap oluşturmak en iyi stratejidir.

Kaydolarak Instagram’da yeni bir hesap oluşturun. Varsayılan olarak, yeni bir Instagram hesabı oluşturduğunuzda, kişisel bir hesap olarak oluşturulur.

Instagram uygulamasında kişisel hesabınıza giriş yapın ve Profil simgesine dokunarak profilinize gidin. Ardından, ekranın sağ köşesindeki menü simgesine (yatay olarak yığılmış 3 çizgi) dokunun.

Alt kısımdaki açılır ekrandan Ayarlar’ı seçin .

Instagram ayarlarının altında Hesap’a gidin .

Son olarak, ‘Profesyonel hesaba geç’ seçeneğine dokunun .

Takipçileri potansiyel müşterilere dönüştürmek için bir Profesyonel hesaba geçin.

Aralarından seçim yapabileceğiniz iki seçeneğiniz olacak: Yaratıcı ve İşletme. Etkileyici, içerik oluşturucu veya sanatçıysanız, içerik oluşturucu hesabı sizin için en iyisidir. Ancak bir işletme sahibiyseniz, İşletme kategorisi altında İleri’ye dokunun .

Sonraki ekranda Devam’a dokunun .

İşletmeniz için bir Kategori seçmeniz gerekecek. İşletmenizi en iyi tanımlayanı seçin ve İleri’ye dokunun . İlk başta kategoriyi bulamazsanız, birkaç eş anlamlı girmeyi deneyin ve birini seçin.

Ardından İletişim Bilgilerinizi girin. Bu bilgiler hedef kitleniz tarafından görülecektir. Müşterilerinizin sizinle iletişim kurmasını istediğiniz bilgileri girin. Ayrıca bu noktada iletişim bilgilerinizi kullanmamayı seçebilir ve daha sonra ekleyebilirsiniz.

İletişim bilgileri takipçiler tarafından görülecektir.

Bir sonraki adım, Facebook İşletme Sayfanıza bağlanmanızı gerektirecektir. Facebook’a bağlanmak istiyorsanız adımları izleyin veya şimdilik atlayın.

Instagram Business hesabı bu şekilde oluşturulur ve kurulur. Instagram’da işinizi büyütmek için artık emrinizde olan tüm araçları kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir