Çift SIM iPhone'da FaceTime ve iMessage için Her İki Telefon Numarasını Etkinleştirme

İOS 13 ile artık FaceTime aramaları yapmak ve almak için her iki numaranızı da kullanabilir ve Çift SIM destekli bir iPhone’da iMessage kullanarak mesaj gönderip alabilirsiniz. İOS 13’ten önce, FaceTime ve iMessage ile aynı anda yalnızca bir telefon numarası kullanabiliyordunuz.

Çift SIM destekli iPhone’unuzda etkinleştirilmiş iki telefon numaranız varsa, artık FaceTime ve iMessage’ı her iki numarada birlikte etkinleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için Ayarlar uygulamasını açın ve uygulamalar listesinden Facetime’ı seçin.

İPhone’unuzda FaceTime ayarlarını açın

FaceTime ayarları ekranında, FaceTime için ikinci numarayı etkinleştirmek için “FaceTime ile ulaşabilirsiniz” bölümünün altındaki ikinci telefon numaranıza dokunun.

FaceTime’ı etkinleştirmek için ikinci telefon numaranıza dokunun

Etkinleştirildikten sonra, FaceTime ayarlarında her iki numaranızın üzerinde bir ✔ onay işareti olacaksınız. Bu, iMessage için her iki telefon numarasını da etkinleştirecektir, çünkü her iki hizmet de etkinleştirme için aynı arka ucu kullanır.

FaceTime iki telefon numarasında etkinleştirildi

Şimdi ikinci numaranızla FaceTime araması yapmak için, “Yeni FaceTime” arama ekranında birincil numaranın etiketine dokunun ve arama için kullanmak istediğiniz hattı seçin.

FaceTime’da arama yapmak için iki telefonu kullanma

💡 İpucu
FaceTime arama ekranında bir hat seçmek yalnızca giden FaceTime aramalarını ifade eder. Gelen FaceTime aramaları, arama yapmak için seçtiğiniz hattan bağımsız olarak her iki numaranızda da devam edecektir.

Aynı özellikler iMessage için de geçerlidir. Her iki numarayı da FaceTime ayarları altında kurabilirsiniz ve iMessage için de etkinleştirilirler.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir