Belirli iPhone Kişilerinden Odak Durumunuzu Nasıl Gizlersiniz?

iPhone Odaklanma özelliği, çalışırken, uyurken veya herhangi bir şeye odaklanırken bildirimleri sessize almanın harika bir yoludur. Odak modunu kullanırken, kişileriniz bildirimlerinizin sessize alındığını bile görebilir. Ayrıca sizi yine de bilgilendirme yeteneğine sahip olacaklar.

Bu, acil durumlar için harikadır, ancak ya belirli kişilerin Odak durumunuzu görmesini istemiyorsanız? Neyse ki, Odak durumunuzu kimlerin görüp göremeyeceğini ve kimlerin size bildirimde bulunabileceğini seçmenin kolay bir yolu var.

Adım 1. Mesajları Açın ve Bir Kişi Seçin

Odak durumunuzu tamamen kapatabilirsiniz, ancak bazı insanlar acil bir durumda bunu bazı insanlar için ister. Odak durumunuzu belirli bir kişiden gizlemek için Mesajlar uygulamasına gitmeniz ve Odak durumunuzu gizlemek istediğiniz kişiyi seçmeniz gerekir.

Kişiyi bulduğunuzda, mesaj dizisinin üst kısmındaki profil simgesine dokunun. Bu, bu kişi için ayarları açacaktır.

Adım 2. Paylaşım Odak Durumu Seçeneğini Devre Dışı Bırakın

Bu kişinin ayarlarına girdikten sonra aşağı kaydırın ve Paylaşım Odak Durumunu bulun . Tek yapmanız gereken bunu kapatmak ve kullanıcı artık Odak modunda olduğunuzu bilmeyecek.

Kişiler uygulamasının bu ayarı göstermediğini unutmamak önemlidir. Bunu yalnızca Mesajlar içinden kişiler sayfasına giderseniz bulabilirsiniz.

Neden Odak Durumunuzu Gizlemelisiniz?

Bir Odak modunu kullanırken birinden gelen tüm bildirimlere izin vermek, Odak durumunuzu paylaşmaktan ve bu kişinin size yine de bildirimde bulunmayı seçmesine izin vermekten farklıdır. Tüm bildirimlere izin verdiğinizde, her kısa mesajı, telefon aramasını ve FaceTime aramasını alacaksınız. Ancak Odak durumunuzu paylaştığınızda, kişi sizi yine de bilgilendirmeyi seçmedikçe bu uyarıları almazsınız. Bu, yalnızca acil bir durum olduğunda sizi bilgilendirmeleri gerektiğini bilmelerini sağlar.

Yararlı bir özellik olsa da, bazı kişiler buna saygı duymayabilir ve yine de sizi her zaman bilgilendirmeyi seçebilir. Odak durumunuzu gizlemek, bu seçeneğe sahip olmalarını engeller.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir