İOS 14'te iPhone'da 'Ön Kamera Yansıtma' Ayarı Nasıl Etkinleştirilir

İPhone’da ayna selfieleri çekmek için bu yeni kamera numarasını kullanın

Selfie çekerken iPhone’un Kamera uygulamasından başka birine geçtiniz mi, örneğin Snapchat, çünkü iPhone size ayna görüntülere sahip olma seçeneği sunmaz mı? Sadece ben olamaz, değil mi?

Bu bağlamda, hepimiz için bir parça iyi haber var. iOS 14, iPhone’a ‘Ön Kamera Aynası’ ayarını getiriyor. Böylece, en azından bu nedenle artık yerel Kamera uygulamasını kullanmaktan kaçmanız gerekmeyecek.

Ancak önemli olan, ön kameranız için varsayılan ayar olmaması ve etkinleştirmeniz gerekmesidir. Aksi takdirde, iPhone kamerasının genellikle ürettiği geleneksel “ters çevrilmiş” özçekimlerle sıkışıp kalırsınız. Ancak işin iyi tarafı, bunu ayarlarınızdan değiştirmeniz ve işinizin bitmesi yalnızca birkaç saniyenizi almasıdır. Aynalı ön kamera, siz değiştirene veya tüm iPhone ayarlarınızı sıfırlayana kadar tercih ettiğiniz seçim olarak kalacaktır.

‘Ön Kamerayı Yansıt’ seçeneğini etkinleştirmek için, iPhone Ana ekranınızdan ‘Ayarlar’a gidin ve listede’ Kamera ‘seçeneğini bulmak için aşağı kaydırın. Açmak için üzerine dokunun.

Kamera ayarlarında, “Kompozisyon” bölümünün altındaki “Ön Kamerayı Aynala” geçişini açın.

Not: iPhone X, iPhone 8, iPhone 7 veya iPhone 6S’niz varsa Ön Kamera Aynası ayarı cihazınızda iOS 14 ile bile kullanılamaz.

Ayarları değiştirmek sadece birkaç saniye sürer ve istediğiniz zaman geri döndürebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir