iOS 12 Beta 5 Sorunları ve Düzeltmeleri

Apple, iPhone ve iPad cihazları için iOS 12 Beta 5 (16A5339e) yayınladı. Bir dizi hata düzeltmesi ve bazı yeni sorunlar içeren yeni sürüm. Ne yazık ki, iOS 12 sorunlarının çoğu, en son beta sürümünde ele alınmaya devam ediyor.

İOS 12 Beta 5’teki çeşitli değişiklikleri ayrı bir gönderide detaylı olarak yayınladık. Aşağıdaki bağlantıya göz atın:

→ iOS 12 Beta 5’teki yenilikler (Sürüm notları)

iOS 12 Beta 5 Bluetooth Sorunu

İOS 12 Beta 5 sürüm notları, cihazınızı yeniden başlattıktan sonra eşleştirilmiş Bluetooth aksesuarlarıyla sorun yaratabilecek Bluetooth sorunlarından bahseder.

Cihazınızı yeniden başlattıktan sonra, eşleştirilmiş Bluetooth aksesuarları düzgün çalışmayabilir veya adı yerine cihazın adresi kullanılarak görüntülenebilir.

Beta 5’te eşleştirilmiş Bluetooth aksesuarlarınızla sorun yaşıyorsanız, cihazı unutmayı deneyebilir ve sorunu gidermek için tekrar eşleştirebilirsiniz.

  1. Ayarlar »Bluetooth’a gidin .
  2. Sorunlu Bluetooth aksesuar adının yanındaki dairesel simgeye dokunun.
  3. Bu Cihazı Unut’a dokunun.
  4. Cihazla tekrar eşleştirin.

Rastgele yeniden başlatmalar

İOS 12 Beta 5 çalıştıran iPhone’unuzda rastgele yeniden başlatmalar yaşıyorsanız, bunun nedeni muhtemelen Mesajlar uygulamasıdır. Birden fazla kullanıcı, Beta 5’te Mesajlar uygulamasını kullanırken cihazlarında rastgele yeniden başlatmalar bildirdi.

Şu an itibariyle, bu sorunun çözümü yok. Ancak bir sonraki Geliştirici Beta veya Herkese Açık Beta sürümünün sorunu çözdüğünden emin olmak için, bunu Geri Bildirim uygulaması aracılığıyla Apple’a bildirdiğinizden emin olun.

Zayıf WiFi hızı

İOS 12 Beta 5’e güncelledikten sonra iPhone’unuzda zayıf WiFi performansı mı görüyorsunuz? Kulübe hoş geldiniz . iOS 12, Beta 2 sürümünden bu yana WiFi sorunları yaşadı. Kendi iPhone X’imiz bu sorunun kurbanı.

İPhone’daki iOS 12 WiFi sorunlarından geçici olarak kurtulmak için, cihazınızı ve evinizdeki / ofisinizdeki WiFi yönlendiricisini yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

Uygulamalar indirilemiyor

İOS 12 Beta 5, kullanıcıların iPhone’larına uygulama indirmelerine izin vermeyen App Store sorununu ele alıyor. Bununla birlikte, Beta 5’te bile sorun yaşıyorsanız, uygulamayı Hücresel Veri üzerinden indirmeyi deneyin çünkü WiFi hızı iOS 12’de bilinen bir sorundur.

Şimdilik bu kadar, ancak Beta 5’te başka kritik sorunlar varsa bu yazıyı mutlaka güncelleyeceğiz.

İlginizi Çekebilir!

İOS 11.4 beta 5 güncellemesi nasıl indirilir

Apple şimdi iOS 11.4 beta 5 güncellemesini geliştiricilere yayınladı. Güncelleme, geçen hafta beta 4'ün yayınlanmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir