İOS 14'te 'Sıradaki' ve Alarm Widget'ı nerede

Bu popüler widget’ların kaderi iOS 14’te iyi değil

İOS güncellemeleri tarihinde, iOS 14 iyi bir güncelleme olarak düşecek. Çoğunlukla iyi olan birçok değişiklik getirdi. Ancak bu, her şeyin şeftali gibi olduğu veya herkesin memnun olduğu anlamına gelmez. Garantili, herkesi tatmin etmek mümkün değil.

Ancak Apple’ın almak zorunda olmadığı bazı şeyler var ama aldı. Ve şimdi pek çok kişi telefonlarını güncellememiş olmayı dilemiyor. Neden bahsediyoruz? Bazı widget’ların kaybı – özellikle Sıradaki ve Alarm Widget’ı.

Sıradaki Widget nerede

İOS 13’e kadar, widget’lar pek çok kişinin kullandığı bir şey değildi. Ve iOS 14 bunu değiştirmiş olabilir. Ancak insanlar Sıradaki widget’ına bayıldı. Aslında, en yeni güncellemede eksik olan Favoriler widget’iyle birlikte en popüler widget’lardan biriydi. (Bunu neden yaptın Apple? Neden?)

Sıradaki pencere öğesi ile yaklaşan tüm etkinliklerden haberdar olabilirsiniz. Takvim, Hatırlatıcılar veya Alarm’da planlamış olsanız da Sıradaki widget’ı arkanızda. Yaklaşan tüm etkinliklerinizi veya randevularınızı tek bir bakışta görebiliyordunuz ve alarmın etkin olup olmadığını kontrol etmek için Saat uygulamasına gitmeniz gerekmiyordu.

İOS 14’ten önceki ‘Sıradaki’ Pencere Öğesi

Ama şimdi, iOS 14’te Sıradaki pencere öğesi yok. Ve onu geri almak da yok. En azından Apple onu geri getirmeye karar verene veya biz bunun için bir uygulama alana kadar. Ancak bu arada, bunun için biraz düzeltme istiyorsanız, yapabileceğiniz bir şey var.

Çözüm olarak Takvim ve Anımsatıcılar widget’ını bir

Bu mükemmel bir çözüm olmaktan uzaktır, ancak Sıradaki widget’in bazı işlevlerini Takvim ve Anımsatıcı widget’ları için bir yığınla geri alabilirsiniz. İOS 14’teki Saat widget’ı alarmı değil, yalnızca saat dilimini desteklediğinden, yaklaşan Alarmlar için işlevsellik içermez.

Takvim ve Anımsatıcı widget’ları için yığın oluşturmak için, iPhone’unuzda bir uygulamaya, widget’a veya ekrandaki boş yere dokunup basılı tutarak titreme moduna girin. Ardından, ekranın sol üst köşesindeki ‘Widget ekle’ seçeneğine (+ simgesi) dokunun.

Şimdi, widget galerisinden “Takvim” i seçin.

Eklemek istediğiniz widget’ın boyutunu seçin ve ‘Widget Ekle’ye dokunun.

Widget’ı istediğiniz ekranda düzenleyin (Ana ekran veya Bugünün Görünümü). Ardından, widget galerisini tekrar açın ve ekrandaki ‘Hatırlatıcılar’ seçeneğine dokunun.

Widget’ın boyutunu seçin; Takvim widget’iyle aynı boyutta olmalıdır, aksi takdirde bunları yığınlayamazsınız. Ardından, ‘Widget Ekle’ye dokunun.

Widget ekranda görünecektir. Bunları üst üste yığmak için Takvim widget’ının üstüne sürükleyip bırakın ve “Bitti” ye dokunun.

Her iki widget’ı da görüntülemek için yığında yukarı ve aşağı kaydırın. Neredeyse Sıradaki widget’ı gibi yaklaşan randevuları ve hatırlatıcıları görüntüleyebileceksiniz.

İOS 14’te Sıradaki pencere öğesi olmayabilir, ancak bu geçici çözümle tüm toplantılarınız, etkinlikleriniz ve anımsatıcı listelerinizin başında kalmaya devam edebilirsiniz. Zarar verecek tek bilgi alarmlarınızdır.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir