İPhone'da Google Fotoğraflar için Siri Kısayolları Nasıl Oluşturulur

Siri’yi kullanarak Google Fotoğraflar’daki fotoğrafları hızla bulun ve görüntüleyin Birçoğumuz birçok nedenden ötürü iPhone’daki Apple’ın yerel uygulamaları yerine Google’ın Uygulamalarını kullanmayı seviyoruz. Belki Google’ın hizmetlerini Apple’dan daha çok seviyorsunuz ve Google’ın uygulamalarını iPhone’da kullanmak her zaman kusursuz bir deneyim oldu. Ancak, ihtiyaçlarınız için Apple’ın varsayılan uygulamasını değil, Google’ın hizmetlerini kullanırken çok sinir bozucu olabilecek bir […]

Siri’yi kullanarak Google Fotoğraflar’daki fotoğrafları hızla bulun ve görüntüleyin

Birçoğumuz birçok nedenden ötürü iPhone’daki Apple’ın yerel uygulamaları yerine Google’ın Uygulamalarını kullanmayı seviyoruz. Belki Google’ın hizmetlerini Apple’dan daha çok seviyorsunuz ve Google’ın uygulamalarını iPhone’da kullanmak her zaman kusursuz bir deneyim oldu. Ancak, ihtiyaçlarınız için Apple’ın varsayılan uygulamasını değil, Google’ın hizmetlerini kullanırken çok sinir bozucu olabilecek bir sınırlama vardı ve bu, bu uygulamalarda belirli eylemleri gerçekleştirmek için Siri’yi kullanamamaktır.

Dolayısıyla, iPhone’daki Fotoğraflar uygulaması yerine Google Fotoğraflar kullanıyorsanız, Siri’den Fotoğraflar uygulamasında olduğu gibi Google Fotoğraflar’da sizin için belirli fotoğrafları açmasını isteyemezsiniz. Ancak iOS 12’de Siri kısayollarının gelmesi sayesinde, geliştiriciler artık uygulamalarını Siri ile sorunsuz bir şekilde entegre edebilecekler.

Google, Siri Kısayolları işlevselliğinden yararlanmak için Google Fotoğraflar uygulamasını da güncelledi. Google Fotoğraflar’da belirli görevleri gerçekleştirmek için Siri kısayolları oluşturabilirsiniz ve bir dahaki sefere bunları yapmanız gerektiğinde, Siri’ye sorun, sizin için yapacaktır.

Başlamak için iPhone ana ekranınızdan Google Fotoğraflar uygulamasını açın.

Google Fotoğraflar’ı açın.

Google Fotoğraflar uygulamasında, ekranın sol üst köşesindeki ‘Menü’ düğmesine (3 yığılmış çizgi) dokunun.

Menü düğmesine dokunun.

Google Foto ayarlarına erişmek için menüde Ayarlar’a dokunun.

Ayarları aç.

Ayarlar altında, Siri’nin gerçekleştirmesini istediğiniz görevler için kısayollar eklemek için Siri kısayollarına dokunun.

Siri Kısayolları’na dokunun.

Önerilen kısayolların yanındaki ‘+’ simgesine dokunun.

Bir kısayol eklemek için + simgesine dokunun.

Google Fotoğraflar için bir Siri Kısayolu oluşturma ekranı açılacaktır. Burada, ‘Söylediğimde’ ve ‘Yap’ bölümleri, bir komut söylediğinizde Siri’nin Google Fotoğraflar uygulamasından ne ileteceğini ve isteyeceğini tanımlar.

Google Fotoğraflar için Siri kısayolunu yapılandırdıktan sonra, kısayolu kaydetmek / etkinleştirmek için alttaki ‘Siri’ye Ekle’ düğmesine dokunun.

Şimdi, Siri’ye komut olarak yazdığınız kelimeleri tam olarak söylediğinizde, Siri görevi Google Fotoğraflar’ı kullanarak tamamlayacak. İstediğiniz kadar kısayol ekleyebilirsiniz.

Eylemleri düzenleyin ve ‘Siri’ye Ekle’ düğmesine dokunun

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top