Instagram’da Hikaye Nasıl Yeniden Yayınlanır

Az önce birinin Insta hikayesini gördünüz ve içinizde bir ürperti mi hissettiniz? Bu hikayenin her bir parçasını desteklemek ve ona Instagram hikayenizde de yer vermek için yoğun bir dürtü mü? Yoksa arkadaşlarınız sizi hikayelerinde çok tatlı veya çok sarhoş bir fotoğrafta mı etiketledi ve siz de bu büyük neşeyi / utancı takipçilerinizle paylaşmak mı istiyorsunuz?

Başkasının hikayesini kendiniz yapabilirsiniz. Hayır, intihal ederek değil, yeniden yayınlayarak! Onlara hikayeleri için yeterince kredi verin ve yine de hikayenizde aynı şeyi yapın. Bir hikayeyi yeniden yayınlamanın birkaç yolu vardır. Instagram’da bir hikayeyi nasıl yeniden paylaşabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Etiketlendiğiniz Bir Hikayeyi Yeniden Yayınlama

Bu en kolayı. Başka birinin hikayesinde her etiketlendiğinizde, Instagram’ınızda bir bildirim alırsınız. Bu bildirime, sizi etiketleyen kişinin sohbetinden erişilebilir.

Hikayeyi görüntülemek için sadece bahsetmeye dokunun. Daha sonra hikayenize eklemek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

Bahsetmeye dokunduğunuzda, hikaye diğer kişinin Insta profilinde görülecektir. Burada, hikayenize de eklemek için bir seçenek elde edersiniz. Bariz olanı yapmak için ‘Bunu hikayenize ekleyin’ yazan düğmeye dokunun.

Bu seçenek, yeniden gönderiyi değiştirebileceğiniz hikayenizin taslak sayfasına yönlendirir. Tüm bunlar bittiğinde, yeniden gönderimi tamamlamak için sayfanın sol alt köşesindeki ‘Hikayeniz’ düğmesine dokunun.

Başka birinin etiketlendiğiniz hikayesini yeniden yayınladığınızda, sizin de hikayenizde o kişiden bahsediyor olursunuz. Şimdi, aynı sohbette, paylaşımınız için başka bir bildirim bulacaksınız.

Doğrudan sohbetin kendisinden bir hikayeyi yeniden yayınlayabilirsiniz. Sohbette etiketli hikaye önizlemesinin altındaki ‘Hikayenize Ekle’ düğmesine dokunmanız yeterlidir.

Bu, taslak hikaye sayfanızı açar. Gerekeni yapın (bu bölümün biraz yukarısında açıklandığı gibi) ve yeniden yayınlayın!

Etiketlenmediğiniz Bir Hikayeyi Yeniden Yayınlama

Diyelim ki Instagram hikayeleri arasında geziniyorsunuz ve bu hikayelerden biri gözünüze çarpıyor (mecazi olarak). Ya ‘derin’, ‘şiirsel’, ‘politik’, herhangi bir şey ve bu hikayeyi takipçilerinizin de görmesi için Instagram hikayenizde paylaşmak istiyorsunuz. Etiketlenmediğiniz bir hikayeyi nasıl yeniden yayınlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

İlk önce hikayeye dokunun, ardından görüntü / videoda açılan ‘Gönderiyi Görüntüle’ seçeneğini seçin. Bu, söz konusu görüntüyü veya videoyu orijinal Instagram hesabında açacaktır.

Şimdi gönderi, sahibinin Insta profilinde açılacaktı. Her gönderinin altında üç simge bulunur; bir kalp, bir konuşma balonu ve bir kağıt uçak. Kağıt uçak ‘Gönder’ seçeneğidir. Ona dokunun.

‘Gönder’e bastığınızda, bu hikayeyi paylaşmak istediğiniz sık kullandığınız kişileriniz ve diğer takipçileriniz gösterilir. Ama bunu hikayenize eklemek istiyorsunuz; temel olarak, yeniden yayınlayın. Öyleyse, ‘Hikayenize Gönderi Ekle’ seçeneğine dokunun. Bu, tüm ‘Gönder’ listesindeki ilk kişi olacaktır.

Bu, gönderiye ek olarak daha fazla değişiklik yapabileceğiniz Instagram taslak hikaye sayfanıza yönlendirir. Gönderinin görünümünden ve hissinden memnun kaldığınızda, aynı sayfanın sol alt tarafındaki ‘Hikayeniz’ simgesine dokunun.

İçinde Etiketi Olmayan Bir Hikayeyi Yeniden Yayınlama

Bazı insanlar doğrudan fotoğraf çeker ve bunları hikayelerine ekler. Sadece kendi resimleri değil, her şey olabilir. Tüyler ürpertici olmadan, bu kişiyi tanıyorsanız ya da tanımıyorsanız, ne etiketinize ne de orijinal hesap sahibinin bahsettiği bir hikayeyi yeniden yayınlamadan önce onay alın.

Ardından, resmin / videonun ekran görüntüsünü alın ve her zamanki gibi hikayenize yükleyin. Orada, rızanızla yeniden yayınladınız!

Mutlu paylaşımlar! Unutmayın, özel bir hesap veya etiketsiz bir hikaye olduğunda, yeniden yayınlamadan önce her zaman onay isteyin ve bir yanıt için ‘Hayır’ almanın sorun olmayacağını unutmayın.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir