CarPlay, iOS 11.4.1'de çalışmıyor mu? İşte nasıl düzelteceğiniz

İPhone’unuzu iOS 11.4.1’e güncelledikten sonra arabanızda Apple CarPlay’i başlatamıyor musunuz? Üzülmeyin, sorunu çözmek için bazı hızlı düzeltmelerimiz var. İPhone’unuzda bir güncellemeden sonra CarPlay’in riskli hale gelmesi oldukça yaygındır. Sorun büyük olasılıkla iOS 11.4.1 güncellemesiyle veya arabanızla ilgili bir sorun değil. Cihazlarımızla sık sık karşılaştığımız rastgele bağlantı sorunları. Otomobillerde ve iPhone’larda genellikle CarPlay sorunlarını çözmeye yardımcı […]

İPhone’unuzu iOS 11.4.1’e güncelledikten sonra arabanızda Apple CarPlay’i başlatamıyor musunuz? Üzülmeyin, sorunu çözmek için bazı hızlı düzeltmelerimiz var.

İPhone’unuzda bir güncellemeden sonra CarPlay’in riskli hale gelmesi oldukça yaygındır. Sorun büyük olasılıkla iOS 11.4.1 güncellemesiyle veya arabanızla ilgili bir sorun değil. Cihazlarımızla sık sık karşılaştığımız rastgele bağlantı sorunları.

Otomobillerde ve iPhone’larda genellikle CarPlay sorunlarını çözmeye yardımcı olan bazı düzeltmeler aşağıdadır.

Apple CarPlay’i Arabanızın ekranından manuel olarak başlatın

İPhone’u araca bir USB kablosuyla bağladıktan sonra CarPlay Aracınızın ekranında otomatik olarak görünmezse, arabanızın iPhone’unuzdan CarPlay’i başlatmak için gerekli izne sahip olup olmadığını kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Bunu yapmak için, CarPlay logosunu seçerek aracınızın dokunmatik ekran panelinden Apple CarPlay’i manuel olarak açın. Bu bir izin sorunuysa, iPhone’unuzda Arabanızın CarPlay’i çalıştırmasına izin vermenizi isteyen bir açılır pencere belirecektir. İzin Ver’e dokunduğunuzdan emin olun.

Kısıtlamalar altında CarPlay’e izin ver

İOS 11.4.1 güncellemesi, iPhone’unuzdaki CarPlay için kısıtlama ayarını bozmuş olabilir. Cihazınızda izin verilen uygulamalar altında CarPlay’in etkinleştirildiğinden emin olun.

 1. Ayarlar »Genel» Kısıtlamalar’a gidin .
 2. İzin Verilen Uygulamalar’a dokunun.
 3. CarPlay için geçişi açın .

CarPlay zaten kısıtlamalar altında etkinleştirilmişse ancak iPhone’unuzu araca bağladığınızda hala görünmüyorsa. Ardından, iPhone’unuzdaki tüm kısıtlamaları geçici olarak devre dışı bırakmayı deneyin.

 1. Ayarlar »Genel» Kısıtlamalar’a gidin .
 2. Kısıtlamaları Devre Dışı Bırak’a dokunun.
 3. Kısıtlamalar Parolanızı girin.

İPhone’unuzu bağladığınızda CarPlay artık arabanızın ekranında görünmelidir. Kısıtlamaları şimdi iPhone’unuzda tekrar etkinleştirebilirsiniz.

Herhangi bir nedenle CarPlay iPhone’unuzda hala çalışmıyorsa, muhtemelen en iyisi onu sıfırlamaktır.

İPhone’unuzu sıfırlayın

Yukarıda belirtilen düzeltmeler işe yaramazsa ve iPhone’unuzda hala CarPlay sorunları yaşıyorsanız, CarPlay’in arabanızda tekrar çalışmasını sağlamak için fabrika ayarlarına sıfırlama muhtemelen tek seçeneğinizdir.

Sıfırlamanın güzel bir çözüm olmadığını biliyoruz, ancak iPhone’daki diğer her şey bir sorunu çözemediğinde tek seçenek budur. Ayrıca, Apple’ın iTunes ve iCloud yedekleme hizmetleri sayesinde, bir iPhone’u geri yüklemek, dünyada yapılacak en kolay şeylerden biridir.

 1. İPhone’unuzu iTunes veya iCloud aracılığıyla yedeklediğinizden emin olun.
 2. Ayarlar »Genel» Sıfırla seçeneğine gidin.
 3. Tüm İçeriği ve Ayarları Sil’i seçin.
 4. İCloud’u etkinleştirdiyseniz, belgeler ve veriler iCloud’a yüklenmemişse Yüklemeyi Bitir Sonra Silin için bir açılır pencere görürsünüz. Onu seçin.
 5. (İstenirse) ekleyin Şifre kodu ve Sınırlamalar Şifre Kodunu giriniz.
 6. Son olarak, sıfırlamak için iPhone’u Sil’e dokunun.

Sıfırladıktan sonra iPhone’unuzu iTunes / iCloud yedeklemesinden geri yükleyin. Ardından cihazı arabanıza bağlamayı deneyin. CarPlay her zamanki gibi çalışmalıdır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top