iPhone’da iOS 17’de iMessage Uygulamalarına Nasıl Erişilir?

İlkbahar mevsimiyle birlikte, Apple’ın her Apple cihazı için yeni işletim sistemini ve bazı yeni aygıtları duyuran WWDC (Dünya Çapında Geliştirici Konferansı) geliyor. Gelecek şeylerin bir önizlemesini alıyoruz.

Bu sefer, iOS 17’nin piyasaya sürülmesiyle Apple, Mesajlar uygulamasını değiştirdi ve eskisinden daha temiz ve modern görünüyor. Tüm iMessage uygulamalarını alt çubukta önünüzde bulundurmak yerine, Apple artık tüm uygulamaları sohbet ekranından kolayca erişilebilen bir uygulama çekmecesine taşıdı.

Uygulamalar doğrudan görüş hattından uzağa taşındığından, sezgisel görünebilir; ancak, bir kullanıcı arayüzü POV’sinden konuşursak, bu eskisinden çok daha az karmaşa.

💡

Not: Makalede tartışılan özellik yalnızca, bu yazının yazıldığı sırada yalnızca Geliştirici Beta olarak mevcut olan ve bu yılın sonuna kadar herkese açık olarak yayınlanmayacak olan iOS 17’de mevcuttur.

Mesajlar Uygulamasından iMessage Uygulamalarına Erişin

Öncelikle, Ana Ekrandan veya Uygulama Kitaplığından “Mesajlar” uygulamasına gidin.

Bundan sonra, bir sohbet dizisine gidin. Aksi takdirde, yeni bir sohbet başlatın.

Ardından, sohbet ekranından sol alt köşedeki ‘+’ simgesine dokunun.

Sohbet kutusunun daha temiz ve daha modern görünümüne dikkat edin. Ekran artık eskisine göre derli toplu geliyor.

Ve bu kadar. Artık iPhone’unuzda yüklü olan tüm iMessage uygulamalarının bir listesini göreceksiniz. Listeyi daha fazla görüntülemek için ‘Diğer’e dokunabilir veya yukarı kaydırabilirsiniz.

Yeni iMessage uygulamalarını yüklemek için her zaman bu çekmeceden AppStore’a gidebilirsiniz.

iOS 17’deki yeni bir güvenlik özelliği olan ‘Check in’ uygulamasını fark etmiş olabilirsiniz. Bu özellikle ilgili özel makalemizi okumanızı önemle tavsiye ederiz.

iMessage uygulamaları yeni değil, ancak yeni tasarlanan çekmece, yalnızca sohbet ekranını düzene sokmakla kalmayıp aynı zamanda ona daha modern bir görünüm ve his verdiği için hoş bir değişiklik.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir