İOS 14'te iPhone Ana Ekranına Widget Ekleme

Yeni Widget’larla en önemli bilgileriniz yalnızca bir bakışta

Widget’lar bir süredir iOS’ta bulunuyor olabilir, ancak Apple bunları iOS 14’te tamamen güçlendirdi. Widget’lar artık çoğu insanın Ana ekranlarından yanlışlıkla sola kaydırdıklarında ve neredeyse hiç dikkat etmediklerinde baktıkları üzücü küçük öğeler değil. veya geri kalanımızın nadiren kullandığı bir şey.

İOS 14’teki yeni Widget’lar, ihtiyaçlarınıza göre her bir Widget için boyut seçebileceğiniz ölçüde özelleştirilebilen zengin veri merkezleridir. Bir widget hakkında çok fazla bilgi istemiyor musunuz? Kompakt kare widget, gitmenin yoludur. Yoğun bir şekilde widget paketleme bilgilerine mi ihtiyacınız var? Tam boyutlu widget’ı seçin. Veya uzlaşın ve ikisinin tam ortasındakini seçin. Neye ihtiyacınız varsa!

Farklı boyutlarda farklı Widget’lar

Ayrıca, artık Widget ekranıyla sınırlı değiller. Artık sizin için en önemli widget’ları Ana Ekrana bile ekleyebilirsiniz.

Ana ekrana widget eklemek basittir. Bunları Bugün Görünümü veya Pencere Öğesi Galerisi’nden ekleyebilirsiniz.

Bugün Görünümünden bir pencere öğesi eklemek için, Ana ekranınızdan sola kaydırın ve taşımak istediğiniz parçacığa dokunup basılı tutun. Widget’lar titremeye başlayacaktır. Diğer uygulamalar gibi Ana ekrana sürükleyip bırakın; diğer uygulamalar, Widget için bir yer oluşturmak üzere taşınır ve yeniden düzenlenir.

Pencere Öğesi Galerisi’nden Ana ekrana bir pencere öğesi de ekleyebilirsiniz. Jiggle moduna girmek için Ana ekranınızda herhangi bir uygulamaya dokunun ve basılı tutun. Çentiğin sol tarafında bir ‘+’ simgesi görünecektir. Üzerine dokunun.

Widget galerisi ekranın alt kısmında görünecektir. Eklemek istediğiniz widget’a dokunun.

Widget önizlemesi açılacaktır. Eklemek istediğiniz boyutu seçmek için sağa kaydırın ve ‘Widget Ekle’ye dokunun.

Apple ayrıca iOS 14 ile Widget yığınlarını da piyasaya sürdü. Yığınlar, tek bir widget alanı içinde birden fazla uygulama widget’ı barındırmanıza olanak tanır. Tek bir yığına en fazla 10 widget ekleyebilirsiniz. Bir yığındaki tüm widget’lara erişmek için yukarı ve aşağı kaydırın. Widget galerisinden “Akıllı yığın” ı seçin ve widget’ları buna ekleyin.

Yığınlar ayrıca zamana, konuma veya etkinliğe göre en uygun parçacığı göstermek için aygıt içi zeka ve Siri önerilerini kullanır.

Kullanıcılar, iOS 14’teki yepyeni pencere öğeleri ile keyifli bir deneyim yaşarlar. Pencere öğeleri, sizin için en önemli bilgileri yüksek düzeyde erişilebilir kılar ve her zaman sadece bir bakışta olmasını sağlar.

İlginizi Çekebilir!

How to View or Sort Messages by SIM on iPhone

İPhone Mesajları SIM’e Göre Görüntüleme veya Sıralama

Her ikisi için de ayrı bir SIM kullanıyorsanız, Kişisel ve İş mesajlarını kolayca sıralayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir