DÜZELTME: Windows PC'nizde Discord Önemli JavaScript Hatası

Windows 10’da Discord’daki önemli Java komut dosyası hatasını düzeltmek için adım adım kılavuz

Discord, oyunculara yönelik popüler bir VoIP ve mesajlaşma hizmetidir. Özel sunucular, canlı yayın ve oyuncular için diğer birçok yararlı yardımcı program gibi birçok özelliğe sahiptir.

Ancak herhangi bir uygulamada olduğu gibi, hatalar ve hatalar deneyimi bozabilir. Discord, kurulum sürecini veya hatta sisteminizdeki işlevsel bir Discord kurulumunu etkileyebilecek böyle bir hataya sahiptir – ‘Önemli JavaScript Hatası’.

Bu önemli JavaScript hatası bazı bozuk dosyalardan kaynaklanıyor olabilir. Sorunu çözmek için Discord’u yeniden yükleyebilmemiz için bu dosyaların silinmesi gerekiyor. Discord bir arka plan işlemi olarak çalışıyor olabilir ve bu dosyaları silmemize izin vermiyor, bu yüzden uygulamadan çıkmamız gerekiyor.

Windows görev çubuğundaki sistem tepsisine gidin, ardından Discord simgesine sağ tıklayın ve ‘Discord’dan Çık’ı seçin.

Ancak bazen Discord’dan çıktıktan sonra bile, bazı nadir durumlarda arka plan işlemi hala çalışıyor olabilir.

Bu yüzden Ctrl+Alt+Del basın ve açmak için Görev Yöneticisi’ne tıklayın, ardından Ayrıntılar sekmesine gidin. Discord.exe işlemini arayın, Ayrıntılar sekmesinde yoksa bu, Discord’un kullandığımız ilk yöntemle başarıyla kapatıldığı anlamına gelir. Discord.exe , Discord işlemlerinden herhangi birine sağ tıklayın ve ‘İşlem ağacını sonlandır’ seçeneğine tıklayın.

Discord’dan çıktıktan ve herhangi bir arka plan işleminin çalışmadığından emin olduktan sonra, önemli JavaScript hatasından kurtulmak için Windows kullanıcılarınızın uygulama veri dosyalarındaki iki farklı Discord klasörünü silmemiz gerekir.

İlk klasör için, Çalıştır komut kutusunu açmak için Win+R %appdata% yazıp enter tuşuna basın.

Bu, Windows Gezgini’nde C:Users<username>AppDataRoaming discord klasörünü bulun, üzerine sağ tıklayın ve ‘Sil’i seçin. Bu, Discord tarafından kullanılan geçici dosyaları silecektir.

Benzer şekilde, ikinci klasör için Windows Çalıştır’ı açın, ardından %localappdata% yazın veya yapıştırın ve Enter tuşuna basın.

Bu, PC’nizdeki Dosya Gezgini’nde C:Users<username>AppDataLocal

Yerel AppData dizini içinde, ‘Discord’ adlı klasörü bulun ve silin.

Hala kullanımda oldukları için bu klasörlerin silinemeyeceğini söyleyen bir hatayla karşılaşırsanız, bu Discord’un doğru şekilde kapatılmadığı anlamına gelir. Yukarıdaki talimatları izleyerek Discord uygulamasını tamamen kapattığınızdan emin olun ve ardından tekrar deneyin.

Discord AddData klasörlerini temizledikten sonra, Discord’u yeniden yükleme zamanı.

Zaten sahip değilseniz, yükleyici dosyasını almak için Discord İndirmeleri sayfasına gidin. Ardından, üzerine çift tıklayın ve kurulum işlemini başlatın.

Bu sefer eskisi gibi sinir bozucu hatalar almayacaksınız. Ancak aynı hatayı alırsanız, Antivirüsünüzü Discord kurulumu süresince devre dışı bıraktığınızdan emin olun.

Alternatif olarak, bilgisayarınızda kanat seti kuruluysa, Discord’u komut satırından zahmetsizce yüklemek için aşağıdaki komutu çalıştırabilirsiniz.

winget install Discord.Discord

Daha fazla kanat ve bir Windows PC’de kanat setini kullanarak uygulama yüklemenin ne kadar kolay olduğunu öğrenin.

İlginizi Çekebilir!

How to Fix Discord Stream Sharing Discoloration in Windows

Windows’ta Discord Akış Paylaşımı Renk Değişikliği Nasıl Onarılır

Discord ekran paylaşımı sırasında görüntüde bozulma veya renklerin solması mı var? Bu çözümlere göz atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir