Windows Terminal Çıktısında Nasıl Arama Yapılır

Windows Terminal’de büyük bir çıktıda aradığınız metni hızlıca bulun

Windows Terminal, birçok özelliğe sahip harika bir terminal uygulamasıdır ve Microsoft, her yeni güncellemede ona yeni özellikler eklemeye devam etmektedir. Windows Terminal arabelleğini arama özelliği, Ocak 2020’de Windows Terminal Önizleme v0.8’in piyasaya sürülmesinden bu yana kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Windows Terminal’de metni bulmak ve aramak için Ctrl+Shift+F klavye kısayoluna basarak arama açılır menüsünü açabilirsiniz.

Aramak istediğiniz metni arama çubuğuna yazın ve enter tuşuna basın. Eşleşen metin ekranda gri renkle vurgulanacaktır.

Arama çubuğunun yanında bulunan Bul ve Aşağı Bul düğmelerini kullanarak çıktıda daha fazla eşleşen metin arayabilirsiniz. Bul düğmesi, eşleşen kelimenin mevcut konumunun üzerinde eşleşen metni arayacaktır.

Benzer şekilde, Aşağı Bul düğmesi, eşleşen kelimenin mevcut konumunun altındaki anahtar kelime eşleşmelerini arayacaktır.

Yazdığınız arama metniyle tam olarak aynı harf büyüklüğüne sahip metni bulmak için Büyük / Küçük Harf Eşleştir düğmesini kullanabilirsiniz.

Windows Terminal’de çıktıyı böyle ararsınız. Arama işlevi hala yenidir ve yalnızca Microsoft, Windows Terminali üzerinde çalışmaya devam ettikçe daha iyi hale gelecektir.

İlginizi Çekebilir!

How to Make Taskbar Transparent in Windows 11

Windows 11’de Görev Çubuğu Nasıl Şeffaf Yapılır

Windows 11 Görev Çubuğunuzu şeffaf hale getirmek için basit bir kılavuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir