İOS Beta Profili nasıl indirilir

Apple, beta yazılım güncellemelerini doğrudan bir beta profilin kurulu olduğu iPhone'lara kablosuz olarak dağıtır. İOS beta profili hem Geliştirici Beta hem de Genel Beta olarak gelir. Ancak, bir geliştirici beta profili almak için ücretli bir Geliştirici hesabına sahip olmanız gerekirken, herkese açık beta profili herhangi bir iPhone'da ücretsiz olarak indirilebilir.

[eckosc_full_width_block]

[/ eckosc_full_width_block]

Bir geliştirici beta profiline sahip olmanın yararı, yeni beta sürümlerini herkesten önce test edebilmenizdir. Apple, iOS beta güncellemelerini önce geliştirici hesaplarına, ardından herkesin indirmesi için genel beta kanalına aktarır.

İOS beta OTA güncellemelerini almak için iPhone'unuza geliştirici beta profilini veya genel beta profilini yüklemeniz gerekir. Bunun nasıl yapılacağını görelim:

Not: Bir iOS beta konfigürasyon profili kurmadan önce, cihazınızın bir yedeğini iTunes ile oluşturduğunuzdan ve Mac veya Windows PC'nizde arşivlediğinizden emin olun.

İPhone ve iPad'de iOS Beta Profili nasıl indirilir ve yüklenir

Bu kadar. iOS beta profili artık cihazınızda yüklü ve artık beta güncellemelerini Apple yayınladıkça kablosuz olarak alacaksınız.

Check Also

İPhone 6’da AirDrop nasıl kullanılır

Apple’ın AirDrop hizmeti, iPhone ve Mac kullanıcılarının tek bir dokunuşla içeriği yakındaki diğer cihazlarla kablosuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.