Chrome’da Okuyucu Modu Nasıl Etkinleştirilir

Chrome’da artık, dikkatinizi başka yöne çeken bir web sitesinin tüm Reklamlarını ve diğer grafik öğelerini kaldırarak web’deki şeyleri okumayı kolaylaştıran yeni bir gizli Okuyucu Modu var.

Chrome’un Okuyucu Modu şu anda deneysel bir özellik olarak mevcuttur, bu nedenle onu chrome://flagsURL’den manuel olarak etkinleştirmeniz gerekir .

Öncelikle, Chrome’unuzun güncel olduğundan emin olun. Bilgisayarınızda Chrome’un en son sürümünün yüklü olduğundan emin olmak için Chrome Menüsü »Yardım» “Google Chrome Hakkında” ya gidin.

Chrome’un güncel olması gerekir.

Ardından, aşağıdaki adresi Chrome adres çubuğuna yazın / yapıştırın ve enter tuşuna basın. Bu sizi Chrome Deneysel Özellikler sayfasına götürür.

chrome://flags/#enable-reader-modeKod dili: JavaScript ( javascript )

Adres çubuğuna ‘chrome: // flags / # enable-reader-mode’ girin.

‘Okuyucu Modunu Etkinleştir’ seçeneğinin yanındaki açılır menüyü tıklayın ve Etkin’i seçin.

Açılır menü aracılığıyla etkinleştirin.

Ardından, Chrome’u yeniden başlatmak için sayfanın sağ alt köşesindeki “Yeniden Başlat” düğmesini tıklayın. Yeniden başlatmadan önce herhangi bir Chrome sekmesinde veya Windows’ta kaydedilmemiş çalışmaları kaydettiğinizden emin olun.

Yeniden Başlat’ı tıklayın.

Chrome yeniden başlatıldığında, herhangi bir web sitesinde bir blog yazısı / makale açın. Adres çubuğundaki yer işareti ‘yıldız’ düğmesinin hemen önünde ‘Okuyucu Modu’ seçeneğini (3 yatay çizgi) göreceksiniz. Görüntülemekte olduğunuz sayfa için Okuyucu modunu etkinleştirmek için üzerine tıklayın.

Sayfa içeriğini damıtmak için tıklayın.

Bir web sayfası için Okuyucu modunu Chrome menüsünden de etkinleştirebilirsiniz. Menüden ‘Damıtılmış sayfa içeriğini değiştir’i seçin.

Menüden damıtılmış sayfa içeriğini değiştir seçeneğine tıklayın.

Şimdi, en sevdiğiniz sitelerdeki makaleleri okuması kolay bir biçimde okumanın keyfini çıkarın.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir