iOS 13'ün 'Optimize Edilmiş Pil Şarjı' iPhone'unuzu% 80 oranında şarj etmeyi durdurur

İOS 13’te, iPhone’unuzun günlük şarj rutininize göre% 80’in üzerinde şarj edilip edilmeyeceğini belirleyerek iPhone’unuzun pil sağlığını iyileştirmeyi amaçlayan yeni bir ayar var. Sistem, iPhone’unuzu bir gün içinde sık sık şarj ettiğinizi anlarsa, pil sağlığını uzatmak için% 80’in üzerinde şarj etme olasılığı düşüktür. Apple buna “Optimize Edilmiş Pil Şarjı” adını veriyor. Ve iOS 13 cihazlarında varsayılan […]

İOS 13’te, iPhone’unuzun günlük şarj rutininize göre% 80’in üzerinde şarj edilip edilmeyeceğini belirleyerek iPhone’unuzun pil sağlığını iyileştirmeyi amaçlayan yeni bir ayar var.

Sistem, iPhone’unuzu bir gün içinde sık sık şarj ettiğinizi anlarsa, pil sağlığını uzatmak için% 80’in üzerinde şarj etme olasılığı düşüktür.

Apple buna “Optimize Edilmiş Pil Şarjı” adını veriyor. Ve iOS 13 cihazlarında varsayılan olarak etkinleştirilmiş olarak gelir.

İPhone’unuzda iOS 13 Beta çalıştırıyorsanız ve pil% 80’in üzerinde şarj olmuyorsa, muhtemelen şarj seviyesini% 80’de durduran “Optimize Edilmiş Pil Şarj Etme” özelliğidir.

İPhone’unuzun pilinin şarj edildiğinde% 100 tam şarj olmasını tercih ediyorsanız, iPhone’unuzdaki pil ayarlarından “İyileştirilmiş Pil Şarjı” nı devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz.

İOS 13’te “Optimize Edilmiş Pil Şarjı” Nasıl Devre Dışı Bırakılır

  1. İPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Biraz aşağı kaydırın ve Pil’e dokunun.
  3. Pil Sağlığı’na dokunun.
  4. Optimize Edilmiş Pil Şarjı geçişini kapatın.
  5. Kalıcı olarak kapatmak için Kapat’a dokunun.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top