DÜZELTME: Windows 10 Güncellemesi KB4598242 Yüklemesi Başarısız Oldu

Windows 10, hataları ortadan kaldırmak ve sürücüleri ve güvenlik yamalarını güncellemek için birkaç ayda bir güncellemeler yayınlar. Bu, bir sistemin sorunsuz ve en son gelişmelerle güncel çalışmasına yardımcı olduğu için önemlidir.

Çoğu zaman güncellemeler cihaza otomatik olarak yüklenmez. Bunun arkasında birkaç neden olabilir ve kurulumu tamamlamak için bunları düzeltmeniz gerekir.

Windows güncellemesi için kullandığınız hesabın yönetici erişimi yoksa Windows’u güncelleyemezsiniz. Bu durumda, bir yönetici hesabı oluşturabilirsiniz. Başarısız güncellemelerin arkasındaki diğer bir yaygın neden, depolama eksikliğidir. Biraz depolama alanı boşaltmalı ve ardından güncellemeleri yüklemeyi denemelisiniz. Harici donanım veya bekleyen üçüncü taraf sürücü güncellemeleri, Windows’un güncellenmesini engeller. Tüm harici donanımın bağlantısını kesmek ve sürücüleri güncellemek, sorunun çözülmesine yardımcı olabilir.

Yukarıdaki yöntemler sizin için işe yaramazsa, Sorun Giderici aracını kullanmayı deneyin.

Windows Update’i Sıfırlamak için Sorun Giderici

Güncelleme sorununu çözmek için, aşağıda verilen bağlantıyı kullanarak Windows Update Sorun Giderici’yi indirin.

Windows Update Sorun Gidericiyi İndirin

Sorun gidericiyi çalıştırmak için indirilen dosya olan WindowsUpdateDiagnostic.diagcab

Sorun giderici penceresinde, ‘Windows Update’i seçin ve ardından alttaki’ İleri’ye tıklayın.

Sorulursa “Yönetici olarak sorun gidermeyi dene” seçeneğini seçin.

Sorun giderici çalışacak ve güncellemeyi engelleyen sistemle ilgili sorunları bulmaya çalışacaktır. Sorun giderme tamamlandıktan sonra ‘Kapat’ düğmesine tıklayın. Şimdi ‘Windows Update Sorun Giderici’yi yeniden açın,’ Windows Ağ Tanılama’yı seçin ve ardından ‘İleri’ye tıklayın.

Sorun gidermenin tamamlanmasını bekleyin. Şimdi pencereyi kapatın ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın. Güncelleme sorunu şimdiye kadar çözülmüş olmalıdır. Hala çözülmediyse, güncellemeyi manuel olarak indirip yükleyebilirsiniz.

Windows’u Manuel Olarak İndirin ve Güncelleyin

Windows 10 Güncellemeleri Microsoft Update Kataloğunda çevrimiçi olarak bulunabilir, ancak bunun için Bilgi Bankası numarasına ihtiyacınız olacaktır. Bu nedenle, indirmeden önce güncellemenin sürümünü ve KB numarasını bulmanız gerekir. Bunu kontrol etmek için, başlat menüsüne sağ tıklayın ve ardından ‘Ayarlar’ı seçin.

Ayarlar’da, ilk seçenek olan ‘Sistem’i tıklayın.

Sistem Ayarlarında aşağı kaydırın ve ardından ‘Hakkında’yı seçin.

Bu pencerede, Windows özellikleri altında sürümü göreceksiniz.

Şimdi Windows 10 Güncelleme Geçmişi’nde bu sürüm için en son güncellemeleri kontrol edin. Son güncellemeleri sayfanın sol tarafında görebilirsiniz. Microsoft Update Kataloğu’nda güncellemeleri aramak için buradan KB (Bilgi Tabanı) numarasını kullanın.

Bu durumda KB numarasını zaten bildiğimizden (KB4598242), ilgili Microsoft Güncelleme Kataloğu sayfasını açmak için aşağıdaki indirme düğmesine tıklamanız yeterlidir.

KB4598242’yi Microsoft Kataloğundan indirin

Platformunuz için desteklenen sürümün yanındaki ‘İndir’ düğmesine tıklayın ve indirme işlemini başlatacaktır.

İndirdikten sonra, indirilen dosyayı açın ve PC’nize diğer herhangi bir programı yüklediğiniz gibi güncellemeyi yükleyin.

Birçok kullanıcı, Windows’un otomatik olarak güncellenmesine izin vermek yerine güncellemeleri manuel olarak indirmeyi tercih eder. Bunun nedeni, birçok kullanıcının yüklemeden önce bir güncellemenin artılarını ve eksilerini okumayı tercih etmesidir.

Artık güncellemeyi neyin engellediğini ve nasıl düzeltilebileceğini anladığınıza göre, Windows 10 KB4598242’ye kolayca güncelleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

How to Fix Discord Stream Sharing Discoloration in Windows

Windows’ta Discord Akış Paylaşımı Renk Değişikliği Nasıl Onarılır

Discord ekran paylaşımı sırasında görüntüde bozulma veya renklerin solması mı var? Bu çözümlere göz atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir