İPhone X'e iOS 12 beta nasıl indirilir ve yüklenir

İOS 12 beta artık çıktı ve hemen iPhone X’inize bir yükleme indirebilirsiniz. Yeni yazılım şu anda yalnızca geliştirici beta sürümü olarak mevcutken, iOS 12 genel beta sürüm tarihinin sonuna yaklaşması bekleniyor. Haziran 2018.

İOS 12 geliştirici beta sürümünü indirmek için, güncellemenin cihaza kablosuz olarak ulaşmasını sağlamak için iPhone X’inize iOS 12 beta profilini yüklemeniz gerekir. Veya iOS 12 IPSW aygıt yazılımı dosyasını iTunes aracılığıyla manuel olarak güncellemek isterseniz, aşağıdaki indirme bağlantısında da mevcuttur.

OTA yöntemi, bir PC içermediğinden daha basittir, ancak bellenimin iTunes aracılığıyla manuel olarak yanıp sönmesine kıyasla yavaş olabilir. Firmware yöntemini tercih ediyoruz, ancak kendi yolunuza gitmekte özgürsünüz.

İPhone X için iOS 12 beta profilini indirin

Aşağıdaki indirme bağlantısından iOS beta profilini alın ve iPhone X’inize yükleyin. Ancak, beta yapılandırma profilini yüklemeden önce iPhone’unuzun yedeğini iCloud’a veya iTunes’a (iTunes’u öneririz) almayı unutmayın.

iOS 12 beta profilini indirin

  1. İPhone X’inizdeki Safari tarayıcısında yukarıdaki indirme bağlantısını açın ve dosyayı indirin.
  2. İstendiğinde, ekrandaki talimatları izleyerek konfigürasyon profilini kurun.
  3. Profili yükledikten sonra iPhone X’inizi yeniden başlatın.
  4. Yeniden başlatma tamamlandığında, Ayarlar »Genel» Yazılım Güncelleme bölümüne gidin, iOS 12 beta güncellemesinin indirilebileceğini göreceksiniz.
  5. İPhone X’inize iOS 12 geliştirici beta sürümünü indirin ve yükleyin.

İOS 12’yi bir beta profil kullanarak iPhone X’inize böyle yüklersiniz. Kolay değil mi?

İPhone X için iOS 12 beta IPSW üretici yazılımı dosyasını indirin

Aygıt yazılımı dosyasını ve iTunes’u kullanarak iOS 12’ye güncellemek isterseniz, aşağıda hızlı ve doğrudan bir yöntem verilmiştir. Aşağıdaki indirme bağlantısından iPhone X için iOS 12 beta IPSW aygıt yazılımını alın ve ardından aygıt yazılımı dosyasını yüklemek için adım adım talimatlar için bağlantıyı izleyin.

Not: iPhone X’inizin UDID’sinin geliştirici beta kullanımı için kayıtlı olması gerekir.

→ iPhone X için iOS 12 IPSW aygıt yazılımını indirin

Üretici yazılımı dosyasını yüklemeyle ilgili yardım için, aşağıdaki bağlantıdan iTunes aracılığıyla IPSW üretici yazılımını yüklemek için ayrıntılı adım adım kılavuzumuzu izleyin:

Windows ve Mac’te iTunes kullanılarak iOS IPSW üretici yazılımı dosyası nasıl kurulur

İPhone X’inize iOS 12 beta yüklemede sorun yaşıyorsanız, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

İlginizi Çekebilir!

İOS 11.4 beta 5 güncellemesi nasıl indirilir

Apple şimdi iOS 11.4 beta 5 güncellemesini geliştiricilere yayınladı. Güncelleme, geçen hafta beta 4'ün yayınlanmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir