Google Meet’i Google Classroom’da Kullanma

COVID-19 salgını nedeniyle eğitim kurumlarının kapatıldığı bu zor zamanlarda, öğretmenler ve enstitüler öğrenciler için çevrimiçi dersler almayı internete taşıyor. İşletmeler ve eğitim kurumları için video konferans uygulamaları konusunda bir eksiklik yoktur, ancak Google özellikle öğretmenlerin ve okulların çevrimiçi dersler alması için en iyi ürün paketine sahiptir. Öğretmenseniz ve okulunuz çevrimiçi kurs ve sınıf yönetimi için […]

COVID-19 salgını nedeniyle eğitim kurumlarının kapatıldığı bu zor zamanlarda, öğretmenler ve enstitüler öğrenciler için çevrimiçi dersler almayı internete taşıyor. İşletmeler ve eğitim kurumları için video konferans uygulamaları konusunda bir eksiklik yoktur, ancak Google özellikle öğretmenlerin ve okulların çevrimiçi dersler alması için en iyi ürün paketine sahiptir.

Öğretmenseniz ve okulunuz çevrimiçi kurs ve sınıf yönetimi için zaten Google Classroom’u kullanıyorsa, Google’ın öğretmenlerin çevrimiçi dersleri almasını daha da kolaylaştırmak için Google Meet’i Google Classroom ile entegre ettiğini bilmekten memnuniyet duyacaksınız.

Öğretmenler Google Classroom’da neden Google Meet kullanmalıdır?

Bir öğretmen olarak, bir toplantı oluşturmak ve öğrencilerinizi buna davet etmek için doğrudan Google Meet kontrol paneline gidebilirsiniz. Ancak düzenli olarak ders alırsanız, bu tekrarlayan bir görev olacaktır.

Google Classroom ile, öğrettiğiniz konu için bir sınıf oluşturabilir ve tüm öğrencileri buna davet edebilirsiniz. Bunu, farklı öğrenci grupları için aldığınız her sınıf için yapabilirsiniz. Ardından, Google Classroom’daki Google Meet entegrasyonunu kullanarak, sınıf için Google Classroom kontrol panelinde tüm öğrenciler tarafından görülebilecek bir ‘Meet bağlantısı’ oluşturabileceksiniz, böylece bir sınıfa her girdiğinizde kolayca katılabilsinler. .

Google Classroom ile oluşturulan Google Meet bağlantılarının süresi otomatik olarak dolmaz. Doğrudan Google Meet web sitesinde oluşturulan Meet bağlantıları, herkes sınıftan çıktığında 30 saniye içinde sona erer.

Bu nedenle , yeni bir Google Meet odası oluşturmak gibi tekrarlayan görevlerden kaçınarak öğretmenlere yardımcı olur ve her derse girdiklerinde öğrencilere davet gönderir. Google Meet’i Google Classroom okul yönetiminde kullanmak, hem öğretmenler hem de öğrenciler için çevrimiçi derslere katılmanın zahmetsiz olmasını sağlayabilir.

Google Classroom’da Sınıfınız için Google Meet bağlantısı nasıl oluşturulur?

Google Classroom’da sınıfınız için bir Google Meet bağlantısı oluşturmak basit ve tek tıklamalı bir işlemdir.

Başlamak için, classroom.google.com adresine gidin ve enstitünüz tarafından sağlanan G-Suite hesabıyla oturum açın. Ardından, Meet bağlantısı oluşturmak istediğiniz sınıfı seçin.

Sınıfın kontrol panelinde, üst çubuktaki “Ayarlar Dişli” simgesini tıklayın.

Ardından, biraz aşağı kaydırın ve ‘Genel’ bölümünün altında Google Meet seçeneklerini bulacaksınız. Sınıfınız için Google Meet oluşturmak ve etkinleştirmek için oradaki “Toplantı Oluştur bağlantısını” tıklayın.

Sınıfınız için Meet bağlantısı oluşturulduktan sonra, bağlantıya tıklayın ve öğrencilerinizle paylaşmak için ‘Kopyala’yı seçin.

Not: Yalnızca sınıfınıza eklenen öğrenciler, oluşturulan Meet bağlantısını kullanarak Google Meet’e katılabilir. Bu öğrencilerin katılabilmeleri için enstitü hesabı ile imzalanmış olmaları gerekir.

Meet bağlantısını kullanarak sınıfa katılmaya çalışan başka herkes, ekranda “Geçersiz video görüşmesi adı” hatası görecektir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top