Whereby Platformunda Ekran Nasıl Paylaşılır

Whereby, bir masaüstü uygulamasına ihtiyaç duymadan görüntülü toplantılar yapmanız için ücretsiz kişiselleştirilmiş bir oda oluşturan bir görüntülü toplantı platformudur. Bağlantı olarak adınızı bile alabilen kişiselleştirilmiş oda dışında, toplantı kayıtları, toplantı sohbeti ve emoji reaksiyonları, resim içinde resim ve ekran paylaşma gibi birçok özelliğe sahiptir. Bu özelliklerden bazıları yalnızca ücretli sürümlerde mevcuttur, ancak ekranı paylaşma özelliği […]

Whereby, bir masaüstü uygulamasına ihtiyaç duymadan görüntülü toplantılar yapmanız için ücretsiz kişiselleştirilmiş bir oda oluşturan bir görüntülü toplantı platformudur. Bağlantı olarak adınızı bile alabilen kişiselleştirilmiş oda dışında, toplantı kayıtları, toplantı sohbeti ve emoji reaksiyonları, resim içinde resim ve ekran paylaşma gibi birçok özelliğe sahiptir.

Bu özelliklerden bazıları yalnızca ücretli sürümlerde mevcuttur, ancak ekranı paylaşma özelliği ücretsiz sürümde de mevcuttur. Ancak, kişiselleştirilmiş toplantı odası gibi, ekran paylaşımıyla bile, piyasadaki diğer birçok video konferans uygulamasından daha fazlasını sunar.

YouTube, Trello Boards, Google Drive, Miro Whiteboards için entegrasyonlarla, bu uygulamaları içeren ekran paylaşımı oturumu ortak çalışmaya dayalı hale gelir. Söylediğimiz gibi, Whereby ile ekran paylaşımı, diğer video konferans uygulamalarına benzemez.

Ekranınızı Nasıl Paylaşabilirsiniz?

Ekranınızda bir şey paylaşmak veya entegre bir uygulamadan içerik paylaşmak isteyip istemediğinize göre, Whereby ile ekranınızı paylaşmak oldukça basittir.

Ekranınızı toplantıda paylaşmak için , toplantı araç çubuğuna gidin ve ‘Paylaş’ düğmesine tıklayın.

‘Ekranınızı Paylaşın’ penceresi açılacaktır. Tüm pencerenizi, bir uygulama sekmesini veya yalnızca bir Chrome sekmesini paylaşmayı seçebilirsiniz. Bu seçenekler arasında geçiş yapmak için sekmelere tıklayın.

Ardından, paylaşmak istediğinizi seçin, yani paylaşmak istediğiniz ekranı / uygulama penceresini / tarayıcı sekmesini tıklayarak seçin. Seçildiğinde mavi bir kenarlıkla vurgulanacaktır.

Ardından, sesi de paylaşmak isterseniz, ‘Sesi paylaş’ın yanındaki onay kutusunu tıklayın ve ekranınızı diğer toplantı katılımcılarıyla paylaşmak için’ Paylaş ‘düğmesini tıklayın.

Ekran paylaşımı oturumunu istediğiniz zaman sonlandırmak için ‘Durdur’ düğmesini tıklayın.

Entegre uygulamalardan herhangi birini paylaşmak için toplantı araç çubuğuna gidin ve farenizi ‘Paylaş’ simgesinin üzerine getirin. Mevcut tüm entegrasyon seçeneklerinin bulunduğu bir menü görünecektir. Paylaşmak istediğinizi tıklayın.

Bir Google Drive belgesini paylaşmak için, belgenin URL’sini girebilir veya Whereby’nin Google hesabınıza erişmesine izin vererek hesabınızdan bir belge seçebilirsiniz. URL ile paylaşmak için, Google Drive / Dokümanlar’da ‘Paylaş’ düğmesini tıklayın, URL’yi kopyalayın ve metin kutusuna yapıştırın.

İkincisi için, ‘Bir dosya seç’ düğmesini tıklayın.

Ardından, Google hesabınızla giriş yapın ve izin istediğinde ‘İzin Ver’ düğmesini tıklayın.

Ardından, Google Drive’dan dokümanı seçin ve açın.

Diğer katılımcılar belgeyi görebilir ve diledikleri gibi kaydırabilir. Belgenin paylaşımını da durdurabilirler. Paylaşım oturumunu sonlandırmak için ‘Durdur’u tıklayın.

Bir Miro Beyaz Tahtayı paylaşmak için menüden ‘Miro’yu seçin. Ardından, bir hesap oluşturmanıza gerek kalmadan yeni bir beyaz tahtayı kullanmak ve paylaşmak için ‘Beyaz Tahta Oluştur’a tıklayın. Veya Miro hesabınıza giriş yapmak için Giriş yap’a tıklayın ve hesabınızdan bir Miro panosu seçin. Miro yazı tahtaları işbirliğine dayalı.

Aynı şekilde Trello panolarını veya YouTube videolarını da paylaşabilirsiniz. Menüden ilgili seçeneği seçin ve paylaşmaya başlamak için bağlantıyı Trello panosuna veya YouTube videosuna kopyalayın / yapıştırın. Trello panosu da işbirliğine dayalı olacak ve diğer toplantı katılımcıları bunları düzenleyebilecek.

Whereby’de ekranınızı paylaşmak sadece kolay değil, aynı zamanda uygulama içi entegrasyonlarıyla da işbirliğine dayalı. Bu nedenle, uzaktan çalışmak, içerik paylaşmanız, eğitim vermeniz veya ekibinizin diğer üyeleriyle birlikte çalışmanız gerektiğinde sizi artık durdurmayacaktır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top