İPhone ve iPad'de App Store'dan Satın Alınan Uygulama Geçmişi Nasıl Silinir

Apple, tüm uygulama satın alma geçmişinizi Apple Kimliği hesabınıza kaydeder. App Store’dan indirdiğiniz ücretsiz uygulamalar bile hesabınıza satın alma olarak kaydedilir. Ancak satın alınan tüm uygulamaların geçmişini App Store’dan silebilir misiniz? Hayır .

Apple, iPhone veya iPad’inizde satın alınan uygulama geçmişini silme seçeneği sunmaz. App Store’dan bir uygulama indirdikten sonra, satın alma olarak Apple Kimliği hesabınıza sonsuza kadar kaydedilir. Ancak satın aldıklarınızı gizleyebilirsiniz .

App Store’dan satın alınan uygulamaları Gizleyebilir ve Gösterebilirsiniz. Bu, iOS cihazınızda satın alınan uygulama geçmişini kaldırmaya en yakın olanıdır.

İPhone ve iPad’de Uygulama Satın Alma Geçmişi Nasıl Gizlenir

  1. App Store uygulamasını açın ve Bugün ekranına gidin.
  2. Dokunmak veya ekranın sağ üst köşesindeki hesap fotoğrafınız.
  3. Hesap ekranından Satın Alınanlar’ı seçin »ardından Satın Aldıklarım’a dokunun.
  4. Gizlemek istediğiniz uygulamayı bulun , ardından sola kaydırın ve Gizle’ye dokunun.

Bu kadar. Uygulama Satın Alma İşleminiz artık gizlendi. Silmek istediğiniz tüm uygulamaları satın aldığınız uygulama geçmişinden gizlemek için yukarıdaki 4. Adımı tekrarlayın.

İpucu: Satın alınan geçmişten kaldırdığınız bir uygulamayı göstermek ve yeniden indirmek için, App Store hesap sayfasına gidin »Adınız’a dokunun» aşağı kaydırın ve bulut bölümünde iTunes altında Gizli Satın Alımlar’a dokunun »ve son olarak öğesine dokunun. yeniden indirmek istediğiniz uygulama için.

İlginizi Çekebilir!

How to Enable or Disable Inline Predictive Text Suggestions on iPhone

İPhone’da Metin Önerilerini Etkinleştirme veya Devre Dışı Bırakma

iOS 17'nin daha iyi hassasiyet ve verimlilik için tasarlanan geliştirilmiş metin tahmini özelliğini keşfedin. Hangi iPhone modellerinin bu özellikle uyumlu olduğunu öğrenin ve bunu cihaz ayarlarında nasıl yapılandıracağınızı öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir