İPhone X GPS sorunu nasıl giderilir

İPhone kullanıcılarının zaman zaman noktalı GPS bağlantısı kurması oldukça yaygındır, ancak iPhone X’iniz tüm gün tuhaf davranıyorsa, bu başka bir şey olabilir. Düzgün çalışmadığında iPhone X GPS sorunlarını çözmenin en iyi yolları aşağıdadır.

Başlamadan önce, içeride GPS sinyali almaya çalışmadığınızdan emin olun. Direkt gökyüzünün altına çıkın. GPS pozisyonda doğru bir kilit tutmuyorsa, bu bir sorundur ve düzeltmeniz gerekir.

İPhone X’inizi yeniden başlatın

Bunu daha önce denemediyseniz, şimdi yapın. İPhone X’inizi Yeniden Başlatın veya Yazılımdan Sıfırlayın. İPhone X’in nasıl yeniden başlatılacağını öğrenmek için aşağıdaki talimatları izleyin.

  1. Kapat kaydırıcısını görene kadar herhangi bir ses düğmesiyle birlikte Yan düğmeyi basılı tutun.
  2. İPhone X’inizi kapatmak için kaydırıcıya dokunun ve sürükleyin.
  3. Tamamen kapandığında, Apple logosunu görene kadar Yan düğmeyi tekrar basılı tutun.

Yeniden başlattıktan sonra, daha önce denediğiniz uygulamayla GPS sinyal kilidi almayı tekrar deneyin. Çoğu durumda, basit bir yeniden başlatma sorunu çözmelidir.

Konum Hizmetleri ayarını kontrol edin

İPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın ve Gizlilik’i , ardından Konum Servisleri’ni seçin . Konum Hizmetleri geçişinin Açık olduğundan emin olun.

Konum Hizmetleri ayarları sayfasının altında, GPS sinyali için sorun yaşadığınız uygulamayı seçin (örneğin, Google Haritalar’ı seçin) ve konum erişiminin Her Zaman olarak ayarlandığından emin olun.

Konum ve Gizliliği Sıfırla

İPhone X’inizdeki GPS sorunu Konum Servisleri ayarıyla çözülmüyorsa, iPhone’unuzdaki Konum ve Gizlilik ayarlarını sıfırlamayı deneyin. Bunu yapmak için, Ayarlar »Genel» Sıfırla » seçeneğine gidin ve Konum ve Gizliliği Sıfırla’yı seçin. Bir parola girmeniz istenecektir (varsa), işleminizi onaylamak için Ayarları Sıfırla’ya dokunun.

İPhone X GPS sorununu çözme hakkında bildiğimiz her şey bu. Yukarıdaki ipuçları sorununuzu çözmediyse, olası donanım düzeyi sorunlarını kontrol ettirmek için iPhone X’inizi Apple servis merkezine götürmeyi düşünün.

İlginizi Çekebilir!

iPhone X şarj olmuyor veya% 80 pilde mi takılı kalıyor? İşte nasıl düzelteceğiniz

Pek çok kullanıcı iPhone X'lerinin% 80'in üzerinde pil kapasitesini aşmadığından şikayet ediyor. Kullanıcılar, telefonlarının bataryasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir