Fare ve İzleme Dörtgeni kullanarak iPad Ana Ekranına Nasıl Gidilir?

Kolay ama sezgisel değil

iPadOS 13, 2019’da iPad cihazlarında fare desteğini getirdi ve en son iPadOS 13.4 güncellemesiyle kullanımı çok daha kolay hale geldi.

İPad’inizle bir Trackpad veya Apple’s Magic Mouse kullanıyorsanız, doğrudan iPadOS 13.4 ile Trackpad ve Magic Mouse’ta çoğu dokunmatik ekran hareketi için eklenen destek sayesinde işletim sisteminin çeşitli arayüzlerinde gezinmek zahmetsizdir.

Bununla birlikte, normal bir fare için (dokunmatik girişi olmayan), iPad ile etkileşim birçok yönden zordur. Ve ana ekrana gitmek, normal bir fareyle en zor olanlardan biridir.

Normal Fare kullanarak iPad Ana Sayfasına gidin

Fark etmediyseniz, iPad ekranında parmağınızı kaydırarak yaptığınız gibi, fareyle bir iPad’deki ana ekrana gitmek için ekranın altından yukarı doğru hızlıca kaydırıp tıklayıp bırakamazsınız.

Neyse ki, bundan çok daha kolay.

Normal bir fare kullanarak iPad ana ekranına gitmek için, imleci hızlı bir şekilde ekranın alt ortasına getirin, ardından bir saniye bekleyin (iPad yuvası ekranda göründüğünde), ardından imleci aşağı doğru sürüklemeye devam edin (iPad yuvasının altında) ve ana ekrana ulaşırsınız.

💡 Fareyi kullanarak ‘Uygulama Değiştirici’ aka ‘Son Kullanılanlar’ ekranına gitmek istiyorsanız , ana ekrana ulaştıktan sonra imleci aşağı doğru sürüklemeye devam edin ve ‘Son Kullanılanlar’ ekranına geleceksiniz.

Trackpad ve Magic Mouse kullanarak iPad Ana Sayfasına gidin

Trackpad (iPad Pro için yeni Magic Keyboard gibi) veya Magic Mouse ile bir aksesuar kullanıyorsanız, iPad’inizin ana ekranına gitmek dokunmatik ekran kadar sezgiseldir.

İPad ana ekranına gitmek için İzleme Dörtgeni veya Sihirli fare üzerinde üç parmağınızla yukarı kaydırın.

Ve ‘Uygulama Değiştirici’ye ulaşmak için, üç parmağınızla yukarı kaydırın ve iPad’de Uygulama Değiştirici’yi açmak için bir saniye basılı tutun.

Sonuç

Bir iPad ile normal bir fare kullanmanın zor kısımları, iPadOS 13.4 güncellemesinden sonra bile hala bir sorun. Ancak iPad Pro için yeni Magic Keyboard ve Magic Mouse (temelde Apple’ın kendi ürünleri) için imleç desteği artık dokunmatik ekran kadar sezgisel.

İlginizi Çekebilir!

İPad'de Apple Pencil ile Ekran Görüntüsü Alma

İPadOS 13, iPad’e birçok iyileştirme getiriyor ve en sevdiğimiz yeni özelliklerden biri de Apple Pencil …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir