Zoom’da Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir

Zoom’un yıllarca karanlık mod özelliği yoktu, bu da ilkini tercih etseniz bile açık temaya takılıp kaldığınız anlamına geliyordu. Bu ayrıca, cihazınız karanlık bir temaya ayarlanmışsa Zoom’un uygun olmayan birkaç uygulamadan biri olduğu anlamına geliyordu.

Ama bu o zamandan beri değişti. Video konferans uygulaması, onu karanlık moda ayarlamanıza olanak tanır. Zoom’da karanlık modun nasıl etkinleştirileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Zoom, Karanlık Modu Etkinleştirmenizi Sağlar

Mart 2022’den itibaren Zoom’da karanlık modu etkinleştirebilirsiniz. Video konferans uygulaması partiye biraz geç kaldı; bu özellik yıllardır platformda eksikti. Ancak Skype gibi muadilleri bir süredir karanlık bir temaya geçme seçeneğine sahipti.

Karanlık mod, her türden uygulama arasında popülerdir. Bazıları farklı bir şey istedikleri için tercih dışı kullanır, bazıları ise gözleri için daha rahat olduğu için karanlık moda geçer. Sebep ne olursa olsun, sahip olmak güzel ve en azından denemeye değer.

Karanlık mod ve nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için kılavuzumuzu okuyun.

Zoom’da Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir

Windows veya macOS’ta Zoom uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki Profil simgenizi ve ardından Ayarlar ‘ı tıklayın . Sayfanın en altına doğru Tema’ya gidin, ardından Koyu’na tıklayın . Bu kadar! Zoom artık Karanlık moda ayarlanmıştır.

Zoom tekrar Işık moduna ayarlamak için aynı adımları izleyin, ardından Koyu’nun yanındaki Açık’a tıklayın. Bilgisayarınızın temasını sık sık değiştiriyorsanız ve Zoom’un tema ayarlarıyla uyumlu olmasını istiyorsanız, bunun yerine Sistem Ayarını Kullan’a tıklayın.

Zoom’u iOS veya Android’de kullanıyorsanız, uygulama cihazınızın tema ayarlarını otomatik olarak yansıtacaktır. Bu, Zoom’un karanlık bir temaya ayarlanmasını istiyorsanız, cihazınızı karanlık moda ayarlamanız gerektiği anlamına gelir. Yeni bir Android kullanıcısı mısınız? Başlamak için Android’de Zoom’un nasıl kullanılacağına ilişkin kılavuzumuzu okuyun.

Zoom’da Neden Karanlık Moda Geçilir?

Cihazınızı ve diğer uygulamalarınızı zaten karanlık moda ayarladıysanız, Zoomu koyu bir temaya ayarlamak, sonunda cihazınızda sorunsuz bir deneyim yaşayabileceğiniz anlamına gelir.

Ayrıca, düşük ışık koşulları için daha iyi bir seçenektir ve gözlerinizi daha az yoracağınız için uygulamayı gece kullanmayı daha rahat hale getirir. Bu, özellikle sabahın erken saatlerinde veya geç saatlerde çalışmaya alışkınsanız faydalıdır.

İlginizi Çekebilir!

How to Use Midjourney v6

Midjourney v6 Nasıl Kullanılır

Her zamankinden çok daha gerçekçi görüntüler oluşturmak için Midjourney'in en yeni modelini kullanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir