Bir Toplantıya Katılmak için Webex uygulamasını İndirmem gerekir mi?

Eskiden evden çalışmanın, belirli sektörlerde sadece birkaç kişinin övünebileceği bir lüks olduğu yerde, benzeri görülmemiş koşullar nedeniyle bu yıl hızla standart norm haline geldi. Hayatlarında daha önce herhangi bir video konferans yazılımıyla hiçbir ilişkisi olmayan insanlar bir gecede uzman olmak zorunda kaldı. Pek çok eski uygulama piyasayı fırtınaya soktu, hızla hakimiyet kurdu ve milyarlarca insanın […]

Eskiden evden çalışmanın, belirli sektörlerde sadece birkaç kişinin övünebileceği bir lüks olduğu yerde, benzeri görülmemiş koşullar nedeniyle bu yıl hızla standart norm haline geldi. Hayatlarında daha önce herhangi bir video konferans yazılımıyla hiçbir ilişkisi olmayan insanlar bir gecede uzman olmak zorunda kaldı.

Pek çok eski uygulama piyasayı fırtınaya soktu, hızla hakimiyet kurdu ve milyarlarca insanın bağlanması için bir platform sağlama ihtiyacı göz önüne alındığında birçok yeni uygulama ortaya çıkmaya başladı.

Cisco Webex Meetings, ekosistemde tam olarak yeni bir uygulama olmasa da, daha karmaşık yapısı göz önüne alındığında, birçok insan uzak durmaya karar verdi. Ancak başka biri, belki de bir müşteri sizden ona bağlanmanızı istediğinde, artık uzak duramazsınız. Dolayısıyla, Webex’te başka birinin toplantısına nasıl katılacağınızı merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz!

Toplantıya Masaüstünden Katılıyorsanız

Masaüstünüzdeyseniz ve Cisco Webex’te bir toplantıya katılmak istiyorsanız, Masaüstü İstemcisini indirmeniz gerekir mi? Hayır, yapmıyorsun. Toplantı bağlantısını tıkladığınızda sizden masaüstü uygulamasını açmanızı veya yoksa indirmenizi isteyecektir. Ancak, toplantıya tarayıcı üzerinden Web uygulaması aracılığıyla katılma seçeneği de verecektir.

Uygulamayı almak tek seçenek gibi görünebilir, ancak tarayıcıdan katılma seçeneği altta kalacak. Web uygulamasına devam etmek için ‘Tarayıcınızdan katılın’ seçeneğini bulup tıklayın ve toplantıya hemen katılabilirsiniz. Tarayıcı seçeneğinin görünmesi için birkaç saniye beklemeniz gerekebilir.

Bazı durumlarda, yukarıdaki sayfa yerine yanında aşağı ok bulunan ‘Toplantıya Katıl’ düğmesi bulunan bir sayfa açılabilir. Açılır menüyü genişletmek için oka tıklayın ve seçeneklerden “Web uygulamasını kullan” ı seçin. Ardından, tarayıcıdan toplantıya katılmak için ‘Toplantıya Katıl’ düğmesine tıklayın.

Toplantıya Mobil Cihazdan Katılıyorsanız

Mobilden veya tabletten bir Cisco Webex toplantısına katılmak isteyenler için, Webex Meetings uygulamasını App Store veya Play Store’dan indirmeniz gerekecektir. Uygulama telefonunuzda zaten yüklüyse, toplantı bağlantısına tıkladığınızda doğrudan açılır. Değilse, tarayıcınızda Webex Meet uygulamasını indirmenizi isteyen bir sayfa açar. Uygulamayı indirin ve ardından toplantıya katılmak için toplantı bağlantısını tekrar tıklayın.

Bir Webex toplantısına katılmak için bir hesap oluşturmanız gerekmez. Sadece adınızı ve e-posta kimliğinizi girin, toplantı lobisine girersiniz. Ad, toplantı düzenleyicisinin sizi tanımasına yardımcı olur, böylece sizi lobiden toplantıya kabul edebilir. Toplantıya ister masaüstünüzden ister cep telefonunuzdan katılıyor olun, hesaba ihtiyaç duymama kısmı aynı kalır.

Öyleyse buyrun millet! Artık bir Webex toplantısına nasıl katılabileceğinizi ve bir toplantıya katılmak için uygulamaya ihtiyacınız olup olmadığını biliyorsunuz. Bilge bir kelime, bir Webex toplantısına katılmak için masaüstü uygulamasına ihtiyacınız olmasa da, gelecekte çok sayıda toplantıya katılmayı bekliyorsanız onu indirmelisiniz. Kullanması daha kolay.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top