Google Meet için Görsel Efektler Nasıl Kullanılır

Sanal efektler ve arka planlar şu anda video konferans ekosisteminde çok revaçta. Microsoft Teams ve Zoom gibi pek çok popüler uygulama, kullanıcılara arka planı değiştirme veya bulanıklaştırma özelliği sunar, ancak maalesef Google, Google Meet’te bu çoğunluğa atlamaktan kaçınmıştır.

Özelliğin halktan aldığı sevgiyi göz önünde bulundurarak – ve haklı olarak; uzak bir çalışma ortamında birçok zorlu durumda kurtarıcı rolünü oynayabilirler – Google’ın bunu kendi platformlarına getirmeye karar vermemiş olması biraz ilginç. Ancak bu, Google Meet kullanıcılarının umudunun olmadığı anlamına gelmez. Tıpkı daha önce birçok kez olduğu gibi, vesile ile bir uzantı yükseldi.

‘Google Meet için Görsel Efektler’ Chrome Uzantısını kullanarak, Google Meet’te sanal arka plan, bulanık arka plan ve diğer eğlenceli görsel efektler elde edebilirsiniz. Chrome Web Mağazası’ndaki uzantıları destekleyen bir tarayıcıda Chrome Web Mağazası’na gidin ve ‘Google Meet için Görsel Efektler’i arayın veya oraya hızlıca atlamak için aşağıdaki düğmeyi tıklayın.

Visual Effects Chrome Uzantısını Edinin

Uzantıyı tarayıcınıza yüklemek için ‘Chrome’a ​​Ekle’ düğmesini tıklayın.

Ekranda bir onay iletişim kutusu açılacaktır. Kurulumu onaylamak için ‘Uzantı ekle’ye tıklayın. Uzantı simgesi, tarayıcınızın adres çubuğunda görünecek ve Google Meet’i açar açmaz etkin hale gelecektir.

Google Meet için Görsel Efektleri Kullanma

Şimdi meet.google.com adresine gidin ve her zamanki gibi bir toplantı oluşturun veya katılın. Toplantıya hazır sayfasında, toplantı önizleme ekranında ‘Eklentiler yükleniyor’ mesajı görünürse, bekleyin ve kaldırıldıktan sonra ‘Şimdi katıl’ı tıklayın. Birkaç saniyeden fazla sürmemelidir.

Toplantıya girdikten sonra, ekranın sol tarafında uzantı araç çubuğu görünecektir. Daraltıldığında boş görünür.

Araç çubuğunu genişletmek için üzerine gelin. Arkaplan Bulanıklığı, Sanal Yeşil ekran veya yeni eklenen Güneş Gözlüğü AR veya diğer eğlenceli 2D ve 3D efektler gibi çeşitli seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

Not: Kameranız kapalıysa uzantı araç çubuğu görünmeyebilir. Açmak, uzantıyı başlatır.

Herhangi bir efekti kullanmak oldukça basittir, sadece kullanmak istediğiniz efekti kontrol edin. Ancak sanal bir arka plan uygulamak fazladan bir adım gerektirir. Öncelikle, bilgisayarınızdan bir Arka Plan resmi yüklemeniz gerekir. Bilgisayarınızdan bir resim seçmek için “Arka Planı Yükle” yi tıklayın.

Ardından, arka planı uygulamak için ‘Yeşil Ekran’ efektinin kutusunu işaretleyin. Fiziksel bir yeşil ekranınız varsa ‘Varsayılan’ı veya yoksa’ Sanal’ı seçebilirsiniz.

Sanal arka planın (mavi baloncuklar) küçük bir önizlemesi ekran görüntüsüne gizlice girer.Çoğu zaman yeni bir efekt seçtiğinizde, daha yumuşak bir deneyim sağlamak için yeni bir efekt seçerken önceki filtrenin seçimini kaldırın.

Açıkçası, Chrome uzantıları her zaman Google Meet için artılar ve eksiler listesinin profesyonel bölümünü süsledi ve ölçeği birçok kez lehine çevirdi. Bu, bu zamanlardan sadece bir diğeri. Dağınık bir arka planın utançlarından kurtulmak için sanal veya bulanık arka plan efektini kullanmanız gerekip gerekmediğini veya yalnızca diğer görsel efektlerle arkadaşlarınızla biraz eğlenmek istiyorsanız, uzantıyı yükleyin.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir